Про нову шахову партію

Відмова ЄК звільнити Північний потік-2 від європейських директив (безумовно правильне рішення) змінює ситуацію на газовому ринку.

1) Спонукає Росію до:

— нового шантажу, зокрема блокування процесу спорудження газопроводу Baltic Pipe (повинен з'єднати норвезькі родовища і польську ГТС), який перетинається з двома нитками Nord Stream;

— збільшення витрат і переформатування структури управління проектом, зокрема зміни власника недобудованої ділянки ПП-2 (150 км) і / або передачі права власності на весь трубопровід іншої компанії;

— труднощів із застосуванням трубоукладного судна, адже всього в світі є 46 трубоукладача і тільки 25 з них мають систему динамічного позиціонування. Причому 85% цих суден вже законтрактовані. Найбільшим флотом володіють Швейцарія, ОАЕ, Великобританія, Люксембург і Малайзія. У той же час російські трубоукладчики мають механічну систему позиціонування на місці, за допомогою якорів по периметру борту, що досить небезпечно в умовах наявності на дні достатньої кількості снарядів з часу Другої світової війни.

2) Данія у свою чергу:

— надала перевагу демократичним цінностям, підтримує Норвегію і співпрацює з Польщею в рамках проекту Baltic Pipe;

— буде готова до діалогу з Росією не раніше серпня, коли завершиться у Балтійському морі сезон нересту тріски під час якого вводяться обмеження на діяльність в територіальних водах.

— Тому активна фаза протистояння двох проектів і політичних систем відповідно, почнеться не раніше вересня, а новий опалювальний сезон на європейських ринках ймовірно буде характеризуватися поступовим відновленням цін на природний газ до рівня I кв. 2020р.


Джерело:

Максим Білявський

Провідний експерт енергетичних програм


Народився у 1986 р. в Житомирській області.

Освіта:

Житомирський державний технологічний університет, факультет інженерної механіки (2008).

Кандидат технічних наук (2010).

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (2012).

Автор 17 патентів на винаходи та більше 100 наукових праць в галузі енергетики та машинобудування.

Досвід:

2008–2011 — оператор очисних споруд, диспетчер з транспортування газу Рівненського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ДК «Укртрансгаз».

2011–2017 — провідний інженер, заступник начальника прес-служби, начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

2017–2018 — директор з персоналу ПАТ «Магістральні газопроводи України», радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України.

2021 — директор з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

bielawski.maksym