Нафтове ембарго можуть накласти на Росію в 2 етапи — експерт

Європа не готова блокувати постачання російської нафти у треті країни. Зокрема, такого важливого рішення немає у шостому пакеті санкцій. Експерти ж запевняють, що нафтове ембарго на Росію таки можуть накласти, це відбудеться в 2 етапи.


Про це 24 каналу розповів експерт центру Разумкова Максим Білявський.

За його словами, запровадити нафтове ембарго потрібно для того, аби військово-промисловий комплекс ворога не отримував надходжень і на ці гроші не складав з тих деталей, що залишилися, ракети, які випускають по Україні.

Сподіваюся, що нафтове ембарго буде, можливо, навіть в 2 етапи. Перший етап — будуть обмежені поставки морським шляхом. Це приблизно 20% від поточних обсягів відвантаження, — пояснив Білявський.

Водночас другим етапом експерт називає — розписану дорожню карту зупинки постачання російської нафти в європейських країнах відповідно до термінів. "В якихось країнах це може бути 6 місяців, в інших — 10 чи 12 місяців", — вважає Білявський.

Він додав, що застосування нафтового ембарго на ситуацію з ринком нафтопродуктів України не вплине.


Максим Білявський про нафтове ембарго та ситуацію з пальним в Україні:

Відмова Європи від нафтового ембарго: коротко

  • Європейський Союз після довгих обговорень вирішив не вносити заборону на морське транспортування російської нафти до 6 пакету санкцій.
  • Таким чином ЄС вирішив прийняти позиції Греції та Мальти. Адже на ці країни припадає дві третини танкерного флоту Європи. Заборона перевезення російської нафти третім країнам дуже сильно вдарила б по економіці Греції та Мальти, тому ЄС вирішив піти назустріч та виключити цю заборону.
  • Разом з тим невідомо, чи виключить ЄС зі списку санкцій заборону на страхування танкерів, яка є серйозною перешкодою для експорту російської нафти.
  • Водночас Угорщина вимагає взагалі не вводити жодних нафтових обмежень проти Росії через серйозні наслідки для своєї економіки. На переговори у Будапешт вирушила особисто глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
  • Окрім того, Словаччину та Чехію також хотіли частково звільнити від ембарго, оскільки вони залежні від російської нафти. Зокрема, 95% постачань нафти до Словаччини — російські.


Джерело:

Максим Білявський

Провідний експерт енергетичних програм


Народився у 1986 р. в Житомирській області.

Освіта:

Житомирський державний технологічний університет, факультет інженерної механіки (2008).

Кандидат технічних наук (2010).

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (2012).

Автор 17 патентів на винаходи та більше 100 наукових праць в галузі енергетики та машинобудування.

Досвід:

2008–2011 — оператор очисних споруд, диспетчер з транспортування газу Рівненського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ДК «Укртрансгаз».

2011–2017 — провідний інженер, заступник начальника прес-служби, начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

2017–2018 — директор з персоналу ПАТ «Магістральні газопроводи України», радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України.

2021 — директор з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

bielawski.maksym