Головний підсумок змін в Україні — стратегічний курс на європейську інтеграцію

03 березня 2016

Заступник генерального директора — директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко у коментарі для Польського інституту міжнародних справ підбив підсумки реформ в Україні за останні два роки від часу завершення Євромайдану.

Упродовж двох років після Євромайдану в Україні відбулися значні зміни. Зроблено значно більше, ніж за попередні років двадцять.

Сьогодні можна висувати претензії до влади, що зроблено мало реформ або щось зроблено не так. Але визнаючи і помилкові дії, і корупційний багаж, потрібно розуміти, в яких умовах Україна проводить реформи. Перше, це війна з Росією, втрата 7% території і 20% економічного потенціалу, тисячі людських жертв і 1,7 мільйона внутрішніх переселенців. Друге — це система, яка формувалася впродовж 25 років і тепер чинить опір реформам. Особливо це видно по тому, як складно йдуть реформи, наприклад, у судовій сфері і в прокуратурі.

Проблема і в тому, що люди за ці два роки не стали жити краще, навпаки, спад економіки і підвищення тарифів (а це теж частина реформ) знизили рівень життя більшості українців і їхню довіру до влади.

Але за два роки зміни торкнулися всіх сфер життя суспільства — десь більше, десь менше. Україна вперше за всі роки незалежності не купувала взимку газ у Росії. На вулицях багатьох міст з'явилася нова поліція, якій люди довіряють. Держава повністю переходить на електронні державні закупівлі і вводить прозорий менеджмент на державних підприємствах, ліквідовуючи основні джерела корупції у минулому. Цей перелік можна продовжувати.

Головний підсумок змін — Україна виходить з-під впливу Росії, вона виходить з пострадянського періоду свого минулого і йде чітко стратегічним курсом європейської інтеграції.

Юрій Якименко

Президент Центру, шеф-редактор журналу "Національна безпека і оборона"


Народився у 1967 р. у Черкасах.

Освіта: 

Київський державний університет імені Т. Шевченка, філософський факультет (1991);

аспірантура The University of Manchester (Велика Британія) за фахом "політична теорія" (ступінь магістра економіки, 1994);

аспірантура Інституту філософії Національної Академії наук України за фахом "соціальна філософія" (1995).

Кандидат політичних наук (2013), автор понад 40 наукових праць та понад 200 публікацій у ЗМІ.

Робота:

У 1991–1995 р. — працював в Українській спілці ветеранів Афганістану;

у 1995–2002 р. працював в Адміністрації Президента України на посадах старшого, головного консультанта, завідувача відділу, заступника керівника Головного управління з питань внутрішньої політики; Остання посада на державній службі — заступник керівника Управління з питань політичного аналізу та планування Головного управління з питань внутрішньої політики Адміністрації Президента України. Державний службовець 4 рангу;

з квітня 2002 р. — провідний експерт Центру Разумкова;

з травня 2005 р. — директор політико-правових програм Центру Разумкова;

з листопада 2011 р. — заступник генерального директора з аналітичної роботи — директор політико-правових програм Центру Разумкова.

(044) 201-11-92

yuri@razumkov.org.ua

yuri.yakimenko