Військовий експерт пояснив, чому відбувається зачистка серед бойовиків на Донбасі

Медіа

Росія не хоче бачити на своїй території тих, хто побіжить звідти. Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний день" заявив директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.

"Зачистка має на меті приховати певні дані. Я не думаю, що "Гіві" знав стільки, що міг би там на когось "накапати". Те, що його поплічники взяли на себе відповідальність за його загибель — це говорить про те, що там панує безлад", — сказав він.

Сунгуровський додав: "Крім того, це вигідно Росії. Тому що реекспортом протестного потенціалу вона займатися не збирається, тобто вона не збирається бачити на своїй території тих, хто побіжить звідти. Це теж зрозуміло, особливо таких особистостей як Захарченко, Плотницький, той же "Гіві", тобто вони там не потрібні. Вони повинні залишитися на території України у кращому випадку".

Детальніше дивіться у відео.


Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua