Звіт МАГАТЕ про ситуацію на ЗАЕС в оцінках експертів — прес-конференція Українського кризового Центру

08 вересня 2022

Витяг із прес конференції:


Що взагалі Україні сьогодні робити з ЗАЕС? В світі останніх подій це питання все частіше постає у суспільстві. Володимир Омельченко, директор енергетичних та інфраструктурних програм Центру Разумкова надав наступну відповідь:

«Законом про ядерну безпеку встановлено наступний алгоритм: як тільки створюється ризики для фізичної цілісності реактору, відразу потрібно переводити його в стан холодного зупинення. Він вважається найбільш безпечним станом на атомній станції», — зазначив експерт.

Щодо Звіту МАГАТЕ, він звернув увагу на інший документ організації — більш значущий. Це резолюція Ради керуючих від 4 березня 2022р., в якій, зокрема, вказується, що у зв’язку з діями РФ в Україні, включаючи силове захоплення контролю над ядерними установками та інші насильницькі дії щодо низки ядерних установок та ядерного іншого радіоактивного матеріалу, які створили і продовжують створювати серйозні та прямі загрози безпеці установок та працівників, що працюють на них, значно підвищуються ризики ядерної аварії.

«Третій пункт цієї резолюції взагалі закликає РФ негайно припинити всі дії на ядерних установках в Україні, щоб українські компетентні органи могли зберегти або негайно повернути повний контроль над усіма ядерними установками в межах міжнародно визнаних кордонів України та забезпечити їх безпечну експлуатацію», — додав Володимир Омельченко.


Джерело:

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko