Зламати Європу: Росія продовжує газовий шантаж

25 липня 2022

За словами директора енергетичних програм Центру Разумкова Володимира Омельченка, на сьогоднішній день сховища Німеччини заповнені приблизно на 65% від їхньої проектної потужності, а загалом по Європі — на 60%.

Зважаючи на те, що до початку опалювального сезону залишається лише кілька місяців, повноцінно заповнити сховища буде проблематично.

З іншого боку, як заявив у коментарі "Апострофу" Омельченко, цього року Європа може замістити значну частину російського газу за рахунок інших джерел.

"Зокрема, за рахунок збільшення поставок скрапленого газу - якщо минулого року було 80 мільярдів кубометрів LNG, то цього року очікується 120 мільярдів, тобто на 40 мільярдів кубометрів більше, — розповідає експерт. — Крім того, збільшуються трубопровідні постачання з Алжиру, Норвегії, Азербайджану — це ще 50 мільярдів кубічних метрів. Крім цього, буде знижено споживання газу на 40–50 мільярдів, які частково будуть заміщені вугіллям, ядерною енергетикою, відновлюваними джерелами енергії, а також за рахунок зниження температури повітря в приміщеннях".

Він також нагадав, що Польща та країни Балтії вже повністю відмовилися від російського газу, знайшовши йому заміну, в тому числі за рахунок поставок СПГ.

"Тому загалом я не бачу якогось критичного дефіциту газу для Європейського Союзу, навіть якщо "Газпром" повністю відключить постачання", — резюмував Володимир Омельченко.


Джерело:

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko