Відмова Європи від газу з рф: путінський режим до кінця року недоотримає 50 млрд доларів

11 квітня 2022

Більшість країн європейського союзу відмовились від пропозиції окупантів сплачувати за газ в рублях. Найбільш рішуче на чергову спекуляцію кремля відреагувала Литва, — наші партнери з квітня місяці припинили імпорт російського газу.

На сьогоднішній день відома також позиція Естонії та Фінляндії, які заявили, що планують припинити закупівлі газу від агресора вже до кінця 2022 року. Аналогічні рішення найближчим часом варто очікувати від інших європейських країн. Наприклад сам факт відмови таких країн, як Італії, Франція та Данія від російського шантажу стосовно моделі оплати, — говорить про їх плани стосовно зменшення обсягів закупівлі блакитного палива у агресора. Ймовірно про них ми дізнаємося вже у травні місяці, під час завершення сезону відбору та старту підготовки до нового опалювального періоду. Для озвучування подібних заяв потрібен час на підписання нових контрактів з купівлі та бронювання транспортних потужностей.

Сьогодні вже чітко простежується, що держави які прийняли російський шантаж, — продовжать купувати газ у обсягах попередніх років. Мова йде про такі держави, як Угорщина, Словаччина, Молдова.

Загалом, з високою вірогідністю можу спрогнозувати, що починаючи з травня місяця ми побачимо поступове скорочення поставок російського газу на європейський ринок. За моїми оцінками, до завершення 2022, обсяги реалізації російського газу впадуть щонайменше на 35%, порівняно з даними за попередній рік. Мовою цифр, це приблизно недоотримання $50 млрд. до російського бюджету, що еквівалентно вартості 2000 літаків.

Окрім неодоотриманої фінансової вигоди, в агресора виникнуть досить суттєві технічні проблеми, які полягатимуть фактично з надлишком газу в системі, відтак перерозподілом потужностей та зміною режимів транспортування газу територією рф. Іншими словами, окупантам доведеться виводити у простій газовидобувні потужності та змінювати модель газопостачання для внутрішніх споживачів», — експерт Центру Разумкова, екс-директор інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України» Максим Білявський.


Джерело:

Максим Білявський

Провідний експерт енергетичних програм


Народився у 1986 р. в Житомирській області.

Освіта:

Житомирський державний технологічний університет, факультет інженерної механіки (2008).

Кандидат технічних наук (2010).

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (2012).

Автор 17 патентів на винаходи та більше 100 наукових праць в галузі енергетики та машинобудування.

Досвід:

2008–2011 — оператор очисних споруд, диспетчер з транспортування газу Рівненського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ДК «Укртрансгаз».

2011–2017 — провідний інженер, заступник начальника прес-служби, начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

2017–2018 — директор з персоналу ПАТ «Магістральні газопроводи України», радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України.

2021 — директор з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

bielawski.maksym