Українці високо оцінили роботу енергетиків під час цього опалювального сезону — опитування

22 березня 2023

Українці високо оцінили роботу енергетиків під час цього опалювального сезону, який проходив за умов ракетних атак по енергосистемі, написав директор енергетичних програм «Центру Разумкова» Володимир Омельченко.

За його словами, 80% опитаних сказали, що вони дуже задоволені діями влади щодо енергозабезпечення під час проходження цього опалювального сезону.

«Я думаю, що такий позитивний результат було досягнуто, головним, чином через самовіддану роботу енергетиків у польових умовах, що працювали в цей опалювальний сезон за виключно важких обставин, у тому числі під ворожими обстрілами. На жаль, немало із них загинуло й було поранено для того, щоб у наших оселях було світло. Небагато вірило людей, що Україна пройде цю зиму без блекауту, який міг статися як наслідок небачених у світовій історії ракетних ударів та атак дронів на цивільну енергетичну інфраструктуру», — зауважив він.

Також Омельченко додав, що для відновлення енергетичних об’єктів слід ще зробити багато чого. В першу чергу, для цього необхідно створити європейську модель ринку.

«Щоб відновити енергетичні об'єкти слід ще зробити багато й в першу чергу створити для цього європейську модель ринку, яка зараз існує тільки на папері та у звітах чиновників. Тому, наступний крок за КМУ, Міненерго, НКРЕКП, ВРУ», — написав Володимир Омельченко.


Джерело:

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko