У НКРЕКП починає з'являтися здоровий глузд

07 жовтня 2021

НКРЕКП на сьогоднішньому засіданні підвищив верхні граничні обмеження на ринку електроенергії «на добу наперед» (РДН) та внутрішньодобовому ринку (ВДР) в торговій зоні «Острів Бурштинської ТЕС» до 1500 грн/МВт-год в період мінімального навантаження та 2500 грн/МВт-год в період максимального навантаження.

Необхідність перегляду прайс-кепів була продиктована ціновою кон’юнктурою на вугілля та газ на світових ринках. Це рішення хоч дещо і запізніле, однак є критично необхідним і включає в себе економічний та безпековий аспекти, адже:

— додає шансів на успішне проходження осінньо-зимового періоду;

— сприяє поповненню запасів вугілля енергетичними підприємствами;

— дозволяє створити ринкові стимули для залучення імпорту електроенергії з Європи у разі необхідності.

Окрім цього, вирівнювання цінових індикативів на РДН у обох торгових зонах на території України - крок до відновлення конкурентоспроможності генерації регіону і загалом рух до лібералізації ринку в умовах побудови ринкової економіки.

Сподіваюсь сьогоднішнє рішення у напрямку до формування ринкових цін стане помітним кроком до  прогнозованої та довгострокової регуляторної політики.

P.S. Тим часом, за даними європейської біржи EEX, ціни ф’ючерсів на електричну енергію пікового навантаження з поставкою на січень 2022р на ринках сусідніх країн перевищили 300 EUR/MWh.

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko