Тотального блекауту не буде: ексменеджер "Нафтогазу" озвучив найгірший сценарій

18 жовтня 2022

Максим Білявський оцінив "Телеграфу" загрози від атак рф на електростанції та порадив українцям, що треба робити


Лише за кілька днів росія здійснила одні з масованіших атак на Україну, спрямовані на знищення енергетики та критичної інфраструктури мирних міст. З 10 жовтня 30% українських електростанцій було зруйновано. У багатьох регіонах відсутня електроенергія та водопостачання.

Відповідну інформацію оприлюднив президент України Володимир Зеленський, відзначивши, що ці злочини проти мирного населення перекреслили усі ймовірності повернення до переговорів із путінським режимом.

"Телеграф" поцікавився у ексдиректора з інтегрованих комунікацій НАК "Нафтогаз України", експерта енергетичних програм Центру Разумкова Максима Білявського, наскільки небезпечна така втрата для української енергосистеми, чи загрожує країні тотальний блекаут (масштабне відключення світла) та що робити пересічним громадянам.

Втрату ще якої кількості електростанцій Україна зможе витримати?

— Найперше, я б не давав жодних оцінок стосовно потужностей генерацій, які у нас є в розпорядженні після масованого чергового обстрілу. Неспровокованого між іншим ніким і нічим. Чому я б уникав таких оціночних суджень, тому що існує доволі висока вірогідність того, що агресор, власне моніторячи інформаційний простір і оцінюючи ті, чи інші інформаційні ресурси, може відкорегувати свої удари. Тому я б краще звернув би увагу на тому, як населення може допомогти енергетикам України. Користуючись нагодою, хотів би донести думку, що українські громадяни мають усвідомити, що на сьогоднішній день оплата за платіжками газу, електроенергії, тепла в майбутньому це своєрідний донат енергетичному фронту.

Зараз дуже важливо економити електроенергію і підтримувати фінансову ліквідність енергетичних ринків. Це те, про що, я вважаю, потрібно говорити. Це власне два топіка, які потрібно пушити, комунікувати в широкий загал. Тобто, перший топік він зрозумілий — це економія електроенергії в години максимального навантаження на енергосистему, зранку та ввечері. Ну і звісно це — посильна плата за спожиті енергоресурси. Це те, що можуть зробити громадяни, це те, що на мій погляд, має бути на порядку денному в інформаційному просторі.


Джерело:

Максим Білявський

Провідний експерт енергетичних програм


Народився у 1986 р. в Житомирській області.

Освіта:

Житомирський державний технологічний університет, факультет інженерної механіки (2008).

Кандидат технічних наук (2010).

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (2012).

Автор 17 патентів на винаходи та більше 100 наукових праць в галузі енергетики та машинобудування.

Досвід:

2008–2011 — оператор очисних споруд, диспетчер з транспортування газу Рівненського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ДК «Укртрансгаз».

2011–2017 — провідний інженер, заступник начальника прес-служби, начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

2017–2018 — директор з персоналу ПАТ «Магістральні газопроводи України», радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України.

2021 — директор з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

bielawski.maksym