Справжній переворот в Україні відбувся у 2010 році

26 березня 2018

Медіа

Дуже багато дій влади зараз є поза межами Конституції України, але це не означає, що необхідно знищувати Верховну Раду. Адже це не є вирішення проблеми.

Про це в ефірі політичного проекту "Прямим текстом" на телеканалі ZIK говорив професор Києво-Могилянської академії та співавтор тексту Конституції України Віктор Мусіяка.

"Справжній переворот у нашій державі відбувся у 2010 році, коли рішенням Конституційного суду було відновлено дію Конституції України у редакції 1996 року. Таким чином президент зміг отримати могутні повноваження. Але для пересічного громадянина, цей переворот залишився непоміченим аж до 2014 року", – сказав Мусіяка.

Він розповів, що саме сплеску невдоволення громадянського суспільства було достатньо для того, щоб тодішній президент Віктор Янукович втік з країни.

"У 2014 році після ухвалення диктаторських законів у Верховній Раді, я опублікував  у "Дзеркалі тижня» статтю, яка називалася: "Я не бачу законних способів впливу на владу". На той момент я вже їх не бачив, але не мав на увазі когось закликати до перевороту. Проте, вийшло так, що на Майдані люди показали сплеск волі громадянського суспільства і цього було достатньо, щоб втік Янукович, розбігся уряд і Верховна Рада, як єдиний легітимний орган, ухвалила відповідні рішення. Тому що є держава і ми маємо робити все, щоб вона існувала", – прокоментував гість у студії.

Тому, якщо говорити про сьогодення, є дуже багато нелегітимно ухвалених законів у парламенті, що у свою чергу зменшує легітимність влади. Але не варто вдаватися до радикальних дій.

"Дуже багато дій влади зараз є поза межами Конституції України, але це не означає, що необхідно знищувати купол парламенту. Бо Надія Савченко говорила про сюрреалізм, але для неї органічніше було б сказати «по приколу», бо, практично, так і звучали слова у її промові для того, щоб налякати владу. Адже, це не є методом вирішення проблеми, бо після такого перевороту, нам не буде потрібна і така влада", – вважає Мусіяка. 

джерело

Віктор Мусіяка

Науковий консультант з правових питань


Народився у 1946 р. у Миколаївській області. У 1973 р. закінчив Харківський юридичний інститут (сьогодні — Національний університет "Юридична академія імені Ярослава Мудрого"). Науковець, відомий політичний і державний діяч, заслужений юрист України, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія», один з авторів Конституції України.

У 2015 році нагороджений Премією імені Ярослава Мудрого за видатні заслуги в законотворчій, судовій і правозастосовчій діяльності.

Робота:

1983–1996 — завідувач кафедрою цивільного права, проректор Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого;

1994–1995 — перший представник Президента України у Верховній Раді України;

1994–1998, 2002–2005 — народний депутат України;

1995–1998 — віце-спікер Верховної Ради України;

1998–2002 — заступник директора з наукової роботи Інституту законодавства Верховної Ради України;

з 2014 — науковий консультант Центру Разумкова з правових питань.