Спеціальна операція проти української енергетики

30 червня 2023

Якщо суд визнає законним перехід права вимагати борг від однієї фірми з орбіти Азарова до іншої, то «Укренерго» буде змушена повторно сплатити півсотні мільйонів гривень. Плюс — ще близько сотні мільйонів гривень ймовірних штрафних санкцій, про які вже заявили представники «Ай-Тек Україна» у суді.

В умовах регулярних ракетних атак з боку Росії і руйнування енергетичної інфраструктури, на відновлення якої необхідні кошти, вимивання таких сум із держпідприємства не сприяє фінансовій стабільності «Укренерго» — звертає увагу директор енергетичної програми Центру Разумкова Володимир Омельченко.

«Головне, що в кінцевому рахунку цей тягар ляже на плечі українського споживача електроенергії, оскільки буде закладений в тариф, — каже Омельченко. — З моєї точки зору, це спецоперація російських спецслужб з використанням наближених до Азарова людей і компаній для того, щоб дестабілізувати систему в енергетичній сфері. Тут питання вже національної безпеки України. Я думаю, що потрібно втручання РНБО і СБУ».

У прес-службі «Укренерго» повідомили Радіо Свобода, що вже звернулися до СБУ та НАБУ із заявами про вчинення злочину.


Джерело:

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko