Соціальний аспект ціни вугілля

02 лютого 2017

Провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Віктор Логацький зазначає, що світова формула закупівлі вугілля має залишитись попри те, що компанія "ДТЕК" змогла налагодити поставки антрацитового вугілля зі своїх шахт на непідконтрольних територіях. "Тут більше соціальний аспект. "ДТЕК" допомагає своїм працівникам. Це ж наші громадяни там. Їм потрібна робота", — каже експерт.

На його думку, формула Роттердама може застосовуватись, оскільки собівартість видобутку на Донбасі навіть вища за світові ціни на вугілля, але витрати на доставку з цієї формули варто було б виключити. Експерт науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев вважає, що блокування не буде тривалим, і сторони домовлятимуться про відновлення поставок вугілля на підконтрольні уряду території. "Продавати його критично потрібно для тих, хто живе за лінією розмежування, бо це чи не єдина можливість підтримувати життя у населених пунктах, які на 90 відсотків залежать від видобутку вугілля", — наголошує експерт.


Віктор Логацький

Провідний експерт енергетичних програм


Фахівець в області економіки використання природних ресурсів, інвестиційного менеджменту та корпоративного управління. Має успішний практичний міжнародний і вітчизняний досвід з реструктуризації бізнесу та реорганізації компаній.

Кандидат економічних наук. Понад 20 наукових праць, опублікованих в Україні і за кордоном.

Експерт низки міжнародних проектів і досліджень у сфері економічного обґрунтування будівництва, реконструкції та функціонування об’єктів енергетичної інфраструктури та екології.

Член Робочого комітету «Скраплений природний газ (LNG)» Міжнародного газового союзу (2000–2005 рр.).

Сертифікований інженер-проектувальник.

Працював на керівних посадах провідних вітчизняних та міжнародних нафтогазових та інжинірингових компаній: Укрнафта, Нафтогаз України, ТНК, Хантимансійськнафтогазгеологія, Metso Automation, ILF Consulting Engineers.

У Центрі Разумкова працює з січня 2015 р.