Що відбувається в енергетиці!? Факти і конспірологія

10 червня 2024

Зараз багато чую про варіанти виникнення енергетичної кризи із точки зору людей, які не знайомі із роботою енергетичного ринку.


‼ Основні теорії змови від обивателів:

  1. Ось ще тиждень тому не було обмежень, а зараз сидимо без світла по пів доби. Це значить наші олігархи експортують електроенергію, щоб набити собі кишені.
  2. Навмистно Укренерго та ДТЕК не поставляє, щоб ще більше посилити соціальну напругу на фоні мобілізації.
  3. Це брехня що знищили Трипільську ТЕС, люди кажуть що там ще щось працює, а електроенергію спеціально ховають для себе.
  4. Гроші розікрали, а електростанції не захистили.

Нагадую, що головна причина дефіциту електроенргії — шість потужних й влучних ракетно-дронових атак рашистів із 22 березня ц.р. за відсутності необхідних поставок ППО та боєкомплектів до них внаслідок, зокрема, шестимісячних політичних інтриг у Вашингтоні. У результаті, теплова енергетика зруйнована вщенть, а гідроенергетика на понад 50%. Зруйновані блоки не можуть вже забезпечувати споживачів електричною енергією, якби їм цього не хотілося. Така, нажаль реальність.


Факти:

  1. Експорт скоротився у травні до нуля, а імпорт зріс удвічі. У червні експорту немає взагалі. Усі бажаючі можуть перевірити це на статистичних сайтах країн Євросоюзу.
  2. Заховати електроенергію неможливо технічно. До того ж, в Україні немає промислових систем накопичення.
  3. Вітчизняні й міжнародні журналісти неодноразова їздили на знищенні об'єкти й робили репортажі про те, як "щось залишилося". Дійсно із 9 ГВт зруйнованої генерації можливо максимум полагодити до 2ГВт до ОЗП якщо не буде нових прильотів, але не за тиждень чи місяць.
  4. Так, корупція у нас на будівництві мабуть дуже немала. Однак, жодна інженерна споруда не захистить від прямого влучення балістики у машзал. Натомість, збудовано значна кількість захисту першого та другого рівня. Якщо б цього не було обмеження тривали б набагато довше.

Велике недопрацювання Уряду, це дискримінаційне розподілення лімітів за регіонами. Це абсолютно вірно і я першим в інформоційному просторі поставив цю проблему. Проте постанова №600 повинна врегулювати її вже після 24 червня ц.р. Будемо спостерігати. Але, навіть справедливий розподіл лімітів не вирішить проблему великого дефіциту електроенергії.

Пам'ятаємо що головний ворог у нас кремлівські упирі та їх посіпаки, що поставили за мету не тільки знищити енергетику, але й увесь український народ.

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko