Що дасть закон про ринок електроенергії споживачу? — експерт

19 квітня 2017

Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко вважає, що новий закон “Про ринок електроенергії“, який ухвалила Верховна Рада минулого тижня, є позитивним кроком для того, щоб розвинути конкурентний ринок, проте цього недостатньо, адже необіхдний подальший рух у назначеному напрямку.

Експерт зазначив, що ухвалений закон є прогресивним, але рамковим. Для того, щоб він почав працювати, потрібне ухвалення ще великої кількості підзаконних актів. Фахівець акцентував увагу на тому, що перехідний період може тривати близько двох років, інформує еizvestia.com.

Омельченко назвав такі плюси прийнятого закону:

  • поглиблення ринкових відносин на енергетичному ринку;
  • посилення конкуренції,залучення капіталу для інвестицій;
  • можливість вибору у громадян — споживачами обиратиметься постачальник на конкурентних засадах.

Фахівець вважає важливим формування цін на енергоринку без того, щоб домінував суб єктивний фактор, як це відбувається сьогодні.

Омельченко відзначив можливість формування цін на за ринковими умовами, без того, щоб втручалися політичні чинники. Він вважає це хорошим сигналом як для споживачів, так і для інвесторів.

«Безумовно, доопрацьовувати документ потрібно. Так, не зовсім зрозумілі механізми субсидування «зеленої» енергетики. Тут присутнє перехресне субсидування, насамперед, за рахунок атомної енергетики. Є питання і по найбільш дешевій атомній генерації. Незрозуміло, яким чином вона зможе конкурувати за цінами в умовах фактично монопольного ринку», — пояснює фахівець.

«Поки незрозуміло, і ніхто про це не говорить, як в Україні будуть демонополізувати ринок, без чого складно досягти вірних цілей, які означив ухвалений закон», — резюмував Володимир Омельченко.


Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko