Що буде з цінами на нафту та скільки даватимуть за російську: прогноз до кінця 2022 року

07 липня 2022

Світові ціни на нафту продовжать знижуватися до кінця 2022 року. Вартість російської нафти, яка продається зі значним дисконтом, впаде до 20-25 доларів за барель.

Про це в коментарі РБК-Україна сказав провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Максим Білявський.

Як зазначив Білявський, аналітики Citigroup прогнозують падіння цін на нафту до 65 доларів за марку.

"Я орієнтуюся на цю групу експертів. Я думаю, що Brent буде коштувати 70 доларів до кінця року. що на 30 доларів менше, ніж зараз. Відповідно російський сорт Urals з усіма обмеженнями, якщо і буде купуватися країнами "Великої сімки", він буде купуватися за 20–25 доларів, що значно нижче, ніж закладено в бюджеті держави-агресора", — сказав він.

За його словами, основним чинником, який буде впливати на ціну нафти, буде уповільнення темпів світової економіки. Зокрема, на зниження ділової активності чинитимуть тиск коронавірусна інфекція та нова так звана "мавпаяча віспа".

Як повідомляло РБК-Україна, минулого тижня лідери G7 домовилися вивчити можливість введення тимчасових обмежень на імпортні ціни на російські викопні види палива, включаючи нафту. Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда запропонував обмежитися приблизно половиною поточної ціни.


Джерело:

Максим Білявський

Провідний експерт енергетичних програм


Народився у 1986 р. в Житомирській області.

Освіта:

Житомирський державний технологічний університет, факультет інженерної механіки (2008).

Кандидат технічних наук (2010).

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (2012).

Автор 17 патентів на винаходи та більше 100 наукових праць в галузі енергетики та машинобудування.

Досвід:

2008–2011 — оператор очисних споруд, диспетчер з транспортування газу Рівненського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ДК «Укртрансгаз».

2011–2017 — провідний інженер, заступник начальника прес-служби, начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

2017–2018 — директор з персоналу ПАТ «Магістральні газопроводи України», радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України.

2021 — директор з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

bielawski.maksym