Розвиток української економіки неможливий без вирішення гострих проблем енергобезпеки

07 лютого 2020

Розвиток української економіки неможливий без вирішення гострих проблем енергобезпеки, зокрема достатньої кількості якісних ресурсів за справедливими цінами, що постачається через надійну інфраструктуру на конкурентні ринки, до яких має прозорий доступ платоспроможний споживач.

Таку думку на форумі Україна-Європа висловив провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Максим Білявський, який модерував панельну дискусію «Енергетичка безпека: ринки, політика і технології».

«Безумовно політичні та технологічні питання енергобезпеки неможливо розглядати без людей, які здійснюють управління цими процесами та споживають енергетичні ресурси», — зазначив Білявський.

До обговорення питань енергетичної безпеки держав ЄС та Східної Європи долучились колишній посол України в Республіці Польща Олександр Ніконенко, заступник міського голови Жешова Валдемар Шумний, відомий європейський юрист Міхал Корнашевич, та аналітик Микола Войтів.

Учасники панельної дискусії також розглянули питання організації системи регіональної енергобезпеки, відповідності європейського законодавства глобальним викликам, а також проблему якісної підготовки кадрів.

Упродовж двох днів на форумі відбулось більше 30 дискусійних панелей з актуальних питань, що стосуються внутрішньої ситуації України, а також місця України в Європі.

Нагадаємо, що головною темою форуму були питання продовження ефективних реформ і економічної модернізації України в ситуації зміни влади.

Максим Білявський

Провідний експерт енергетичних програм


Народився у 1986 р. в Житомирській області.

Освіта:

Житомирський державний технологічний університет, факультет інженерної механіки (2008).

Кандидат технічних наук (2010).

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (2012).

Автор 17 патентів на винаходи та більше 100 наукових праць в галузі енергетики та машинобудування.

Досвід:

2008–2011 — оператор очисних споруд, диспетчер з транспортування газу Рівненського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ДК «Укртрансгаз».

2011–2017 — провідний інженер, заступник начальника прес-служби, начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

2017–2018 — директор з персоналу ПАТ «Магістральні газопроводи України», радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України.

2021 — директор з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

bielawski.maksym