Розгерметизація газопроводу поблизу Києва скоріш за все спричинена декількома факторами. Перш за все, це незадовільна експлуатація інфраструктури, а саме через відсутність внутрішньо-трубної дефектоскопії, яка має виявляти аварійні ділянки. По-друге, це різка зміна температури протягом доби, яка призвела до корозійного розтріскування стінки трубопроводу.
Таку думку висловив провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Максим Білявський, зазначивши що дана ситуація не впливає на транспортування газу для європейських споживачів.
За його словами, внутрішньотрубна дефектоскопія на ділянці компресорна станція Боярк-Бердичів газогону «КЗУ-1» проводилась у 2010р., а на ділянках КС Бердичів — КС Красилів та КС Красилів — КС Тернопіль у 2007 та 2008 роках відповідно.
Експерт також нагадав, що аварійність національної газотранспортної мережі вп’ятеро нижча за аналогічний показник ГТС РФ. Окрім цього, внаслідок ворожих обстрілів та диверсій у 2014 та 2015 роках мали місце факти пошкодження українських газогонів, але вітчизняні та європейські споживачі були своєчасно і у повному обсязі забезпечені блакитним паливом.