Про вплив санкцій на подальшу експлуатацію Північного потоку-1

15 червня 2022

Siemens не поверне обладнання з сервісу для материкової компресорної NS1, бо санкції.

Далі росіяни будуть тиснути різними методами на ЄС для зняття  санкцій та відновлення сервісного обслуговування. Звісно у них нічого не вийде, і тоді вони демонтують аналогічні вузли із станції «Слов’янська» NS2 і переставлять на «Портову» NS1. Поки вони це робитимуть, — відпрацюють міжремонтний ресурс інші вузли, які вже замінити буде нічим: встановлення різних аналогів заблокує систему управління агрегатом і він не запускатиметься. Те саме буде, якщо хтось надумає кустарно ремонтувати двигун літака (кожна деталь має своє маркування, фіксується напрацювання, і ці дані розпізнаються бортовим комп`ютером) — між іншим по цьому напрямку теж у них збільшується масштаб відмов.

Таким чином, попереду перспектива поступового зменшення потужності NS1 та невідворотного демонтажу нульової компресорної NS2.

За таких умов, є всі шанси покінчити з північними обхідними трубопроводами і все ж таки збільшити роль газотранспортної системи України.

Максим Білявський

Провідний експерт енергетичних програм


Народився у 1986 р. в Житомирській області.

Освіта:

Житомирський державний технологічний університет, факультет інженерної механіки (2008).

Кандидат технічних наук (2010).

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (2012).

Автор 17 патентів на винаходи та більше 100 наукових праць в галузі енергетики та машинобудування.

Досвід:

2008–2011 — оператор очисних споруд, диспетчер з транспортування газу Рівненського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ДК «Укртрансгаз».

2011–2017 — провідний інженер, заступник начальника прес-служби, начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

2017–2018 — директор з персоналу ПАТ «Магістральні газопроводи України», радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України.

2021 — директор з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

bielawski.maksym