Про політику цінностей в контексті лібералізації енергоринків

01 липня 2022

Говорячи про масштаб крайніх здобутків НЕК «Укренерго» пропоную проаналізувати поточний статус двох інших пострадянських країн.

Грузія. Енергорегулятор заявив, що їх держава продовжить імпортувати електроенергію з росії, адже вона дешевша за кіловати з Туреччини або Азербайджану. Замість енергетичної свободи продовжують бути у ярмі. Вочевидь це через вплив клану колишнього президента Іванішвілі, який за сумісництвом є одним із акціонерів Газпрому. Тому і не дивно, що Грузії не надали кандидатсво на членство у ЄС: через співпрацю з агресором.

Литва. Міністерство енергетики заявило, що встановить 4 накопичувача сумарною потужністю 200 МВт для забезпечення стабільної роботи енергосистеми у разі відключення від енергокільця БРЕЛЛ (Білорусія-Росія-Естонія-Латвія-Литва). Тобто литовці твердо обирають свободу, солідарність та дистанціюються від дикунів. Загалом синхронізація країн Балтії з енергосистемою континентальної Європи завершиться до 2025 року.

Україна. Синхронізація енергосистеми з континентальною Європою завершена раніше термінів (план — 2023), за кілька годин до повномасштабного вторгнення ереф. Інфраструктура, попри навалу орків, надійно працює вже четвертий місяць поспіль, а з учорашнього дня вітчизняна електроенергія вільно експортується до ЄС.

Що хотів сказати цим коментарем? Україна — європейська держава сильних та вільних людей, які разом здатні подолати найскладніші виклики. Перемога вже близько!

Максим Білявський

Провідний експерт енергетичних програм


Народився у 1986 р. в Житомирській області.

Освіта:

Житомирський державний технологічний університет, факультет інженерної механіки (2008).

Кандидат технічних наук (2010).

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (2012).

Автор 17 патентів на винаходи та більше 100 наукових праць в галузі енергетики та машинобудування.

Досвід:

2008–2011 — оператор очисних споруд, диспетчер з транспортування газу Рівненського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ДК «Укртрансгаз».

2011–2017 — провідний інженер, заступник начальника прес-служби, начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

2017–2018 — директор з персоналу ПАТ «Магістральні газопроводи України», радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України.

2021 — директор з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

bielawski.maksym