''Перекриють нам вентиль'': Україну попередили про газову загрозу Росії

24 січня 2019

"Газпром" навмисне затягує судовий процес проти "Нафтогазу" у Стокгольмі, щоб домовитися з новим президентом України. А якщо цього не вийде, компанія може почати газову війну.

Таку думку в ефірі ObozTV висловив директор енергетичних програм центру імені Олександра Разумкова Володимир Омельченко. Він наголосив, що підписання нового контракту з "Газпромом", який не виконує рішення Стокгольмського арбітражного суду, не мають жодного сенсу.

"Це буде повтор 2009 року, тобто оголошення гібридної війни. Буде перекриття вентилів, шантаж України, спотворення українського іміджу в очах європейських політиків і громадян", — перерахував Омельченко.

Експерт також додав, що на сьогодні у України фактично немає альтернатив поставкам "Газпрому". Адже незважаючи на те, що і "Нафтогаз", і приватні компанії обіцяли підвищити рівень власного видобутку природного газу у 2020 році до 27 мільярдів кубометрів, ця концепція провалилася.

"І ніякого зростання не відбулося — ми на рівні 2013 року перебуваємо. Тому сподіватися на власний видобуток газу і на те, що він покриє всі витрати, не доводиться", — пояснив він.

Аналогічна ситуація зі скрапленим газом, уточнив Омельченко. Адже для його поставок з Польщі треба добудувати польсько-український інтерконнектор. Однак цей проект просувається надто повільно і до закінчення контракту з "Газпромом" цей інтерконнектор не буде добудований. Тому сподіватися на скраплений газ Україні найближчими роками не варто, упевнений експерт.


Джерело:

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko