Переїли чи недоїли?

16 серпня 2017

Як пояснює науковий консультант з соціальних та гуманітарних питань Центру Разумкова Людмила Шангіна, за світовими стандартами, якщо середня родина витрачає понад половину свого сукупного доходу на харчування, то суспільство вважають бідним.

"Йдеться про бідність українського суспільства, бо більшість родин мають такі витрати на харчі", — каже Людмила Шангіна.

Більше того, каже експерт, навіть витрачаючи таку значну частку доходів на їжу, більшість українців все одно харчуються недостатньо добре: "Ми недоїдаємо. Особливо такі необхідні продукти, як якісна риба, м'ясо, молочні продукти, фрукти та овочі".

І відбувається це не через історичні прихильності, а через брак грошей у пересічній українській родині і якісних продуктів на українському ринку, — каже експерт.


Людмила Шангіна

Науковий консультант з соціальних та гуманітарних питань


Народилася в 1950 р. в Закарпатській області. Закінчила Київський державний університет імені  Т. Шевченка, філософський факультет (1976), аспірантуру Інституту філософії АН України (1983). Має 20 років педагогічного стажу у вузах Києва, автор понад 50 наукових та публіцистичних праць.

У Центрі Разумкова працює з 1996 р.: керівник інформаційно-аналітичної служби (1996–1999), директор соціальних програм (з 2000), шеф-редактор журналу "Національна безпека і оборона" (з 2000).

(044) 201-11-93

shanghina@razumkov.org.ua