Об’єднання Європи навколо демократичних цінностей дозволить гарантувати глобальну безпеку на континенті

07 лютого 2020

Об’єднання Європи навколо демократичних цінностей дозволить гарантувати глобальну безпеку на континенті. Рушійною силою таких змін має стати пошук спільних інтересів в частині питань енергетичної безпеки.

Таку думку під час дводенної зустрічі провідних європейських експертів у Варшаві, висловив представник Центру Разумкова Максим Білявський.

«Чому іде війна на сході України? Тому що агресор бажає зробити Україну слабкою. Він позбавляє ресурсної бази, послаблює інфраструктуру, посилює вірус корупції. Його план — це боротьба за європейські ринки, і доступ до них можна отримати, послабивши нашу державу», — відзначив Білявський.

На думку експерта, для об’єднання навколо демократичних цінностей, для України та партнерів з Європи та США потрібно зробити чотири кроки.

  1. Відновлення територіальної цілісності, аудит та розвиток окупованих територій.
  2. Збільшення видобутку газу, зменшення енергоємності ВВП та запровадження конкурентних ринків.
  3. Створення східноєвропейського газового хабу, синхронізація із ENTSO-E, а також збільшення маневреності генерації.
  4. Розвиток водневої енергетики, інфраструктури для зберігання електроенергії та налагодження виробництва електромобілей.

Всього у заході, який був організований німецьким Фондом науки і політики (SWP) та Польського інституту міжнародних справ (The Polish institute of international affairs), взяли участь більше 30 експертів з 10 країн, зокрема Польщі, Німеччини, Норвегії, Франції, Італії, Румунії, Білорусії та Росії.

Максим Білявський

Провідний експерт енергетичних програм


Народився у 1986 р. в Житомирській області.

Освіта:

Житомирський державний технологічний університет, факультет інженерної механіки (2008).

Кандидат технічних наук (2010).

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (2012).

Автор 17 патентів на винаходи та більше 100 наукових праць в галузі енергетики та машинобудування.

Досвід:

2008–2011 — оператор очисних споруд, диспетчер з транспортування газу Рівненського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ДК «Укртрансгаз».

2011–2017 — провідний інженер, заступник начальника прес-служби, начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

2017–2018 — директор з персоналу ПАТ «Магістральні газопроводи України», радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України.

2021 — директор з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

bielawski.maksym