"Нафтогаз" потрібно серйозно реформувати

19 червня 2017

На думку директора енергетичних програм Центру Разумкова Володимира Омельченка, "Нафтогаз" потребує серйозного реформування, а його існування в нинішньому вигляді немає сенсу.

"Нафтогаз" потрібно серйозно реформувати. Перш за все — провести анбандлінг. "Нафтогаз" не має займати якесь домінуюче або особливе становище на ринку. В принципі, для нього досить функцій трейдера газу в рівних умовах порівняно з усіма іншими, без будь-яких переваг або привілеїв. Менеджмент "Нафтогазу" з моєї точки зору, повинен доводити свою ефективність не в особливих привілейованих умовах, а в конкурентному, рівному для всіх середовищі. Функції транспортування та зберігання слід з нього зняти. Він повинен бути лише одним із імпортерів газу, виконувати цю функцію, поки не з'являться нові гравці. Підприємства можуть створювати свої трейдерів, ринок взагалі повинен бути дуже конкурентним. Я не бачу особливого сенсу в "Нафтогазі" в тому значенні, в якому він існує", — підкреслив експерт.


Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko