Нафтогазу знову відмовили у відстроченні виплат: про що це говорить — у чому небезпека для України

18 серпня 2022

Враховуючи завдання уряду України щодо підготовки до опалювального сезону ситуація з Нафтогазом вдвічі неприємна та насторожуюча


НАК "Нафтогаз України" заявила, що власники облігацій знову відхилили пропозицію компанії призупинити виплати боргу (через вторгнення Росії) на два роки. Про це повідомляє Reuters. Про що говорить це рішення? Як події можуть розвиватись далі? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

"Перший — "Нафтогаз" недостатньо професійно провів комунікацію з юридичним радником Dechert, який представляє інтереси власників цінних паперів національної компанії. За такого сценарію потрібно негайно переглянути переговорну стратегію та посилити аргументовану позицію, але, звісно, з дозволу уряду України, — зазначає експерт. — Другий варіант — мають місце інші причини чи у посадових осіб "Нафтогазу", чи у юридичного радника Dechert. Це найгірший варіант розвитку подій, тому що фактично національна компанія втрачає досить відчутний фінансовий ресурс. "Нафтогазу" ж доведеться залучати фінансову допомогу та відкривати додаткові кредитні лінії для закупівлі газу та виконання інших пунктів виробничих програм".

На думку Максима Білявського, з неприємної ситуації вихід все ж таки є.

"Насамперед, — пояснює він, — потрібно переконати представника інвесторів у форс-мажорних обставинах та поінформувати про реальний стан справ національної компанії, враховуючи завдання уряду України щодо підготовки до опалювального сезону. Також слід включити в переговорну стратегію пропозицію про випуск фінансових гарантій Федеральної резервної системи США на обсяг фінансових зобов'язань перед інвесторами, які подають американська компанія Dechert".


Джерело:

Максим Білявський

Провідний експерт енергетичних програм


Народився у 1986 р. в Житомирській області.

Освіта:

Житомирський державний технологічний університет, факультет інженерної механіки (2008).

Кандидат технічних наук (2010).

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (2012).

Автор 17 патентів на винаходи та більше 100 наукових праць в галузі енергетики та машинобудування.

Досвід:

2008–2011 — оператор очисних споруд, диспетчер з транспортування газу Рівненського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ДК «Укртрансгаз».

2011–2017 — провідний інженер, заступник начальника прес-служби, начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

2017–2018 — директор з персоналу ПАТ «Магістральні газопроводи України», радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України.

2021 — директор з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

bielawski.maksym