Можуть замістити до 15% російського газу, — Омельченко назвав альтернативні регіони

17 червня 2022

Сьогодні одним з важливих питань для України є пошук альтернативних регіонів, які можуть постачати природний газ. Мовиться, зокрема, про США, а також країни Африки та Близького Сходу.


Зауважують, що ключовими постачальниками є Алжир, Єгипет і Туніс — традиційні джерела поставок газу для Італії. Крім того, великі запаси природного газу є в Ізраїлі. Про це 24 каналу розповів Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

Ізраїль використовуватиме інфраструктуру Єгипту для транспортування газу до Європи. Між іншим, нещодавно на державному рівні між країнами велися перемовини. На скільки мені відомо, вони достатньо успішно просунулися, — пояснив він.

Омельченко зауважив, що близько 8 років тому прогнозував вихід ізраїльського газу на ринок Європи. Так, разом з північноафриканським газом він може замістити до 15–20% російського газу. Це вагомий удар для країни-агресорки.


Джерело:

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko