Криза воєнного часу. Чи буде нова рецесія і чи зможе вона послабити Росію?

20 липня 2022

Після стрімкого зростання цін на сировинні товари та зростання інфляції, ділові кола в усьому світі все частіше говорять про можливу рецесію. Новий глобальний спад економіки дозволить охолодити явно перегріті ціни на нафту та газ, що дозволить позбавити Росію надприбутків від торгівлі енергоресурсами. Проте економічний спад у ЄС також може вплинути на обсяг допомоги, яку отримає Україна.


Експерт Центру Разумкова та колишній директор з комунікацій "Нафтогазу" Максим Білявський зазначає, що рецесія позначиться на обсязі споживання енергоресурсів.

“У 4 кварталі 2022 року швидше за все ми спостерігатимемо скорочення попиту. Скорочення попиту може як покрити дефіцит, а й його перевищити. Таким чином, буде надлишок на ринку. Надлишок на ринку може призвести до зменшення котирувань”, — каже Білявський.

За словами експерта, такий сценарій позначиться на обсязі доходів країни агресора. Наразі доходи російського бюджету від експорту енергоресурсів вже скорочуються через уповільнення економік країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону, зокрема за рахунок карантинних обмежень.

Я думаю, що вже перший другий квартал 2023 року буде для Росії економічним колапсом. Без перебільшення. Якщо перше півріччя цього року характеризувалися високим прибутком за рахунок експорту російських вуглеводнів, то до кінця 2022 початку 2023 таких доходів точно не буде. Надходження зменшаться у рази”, — каже Білявський.


Джерело:

Максим Білявський

Провідний експерт енергетичних програм


Народився у 1986 р. в Житомирській області.

Освіта:

Житомирський державний технологічний університет, факультет інженерної механіки (2008).

Кандидат технічних наук (2010).

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (2012).

Автор 17 патентів на винаходи та більше 100 наукових праць в галузі енергетики та машинобудування.

Досвід:

2008–2011 — оператор очисних споруд, диспетчер з транспортування газу Рівненського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ДК «Укртрансгаз».

2011–2017 — провідний інженер, заступник начальника прес-служби, начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

2017–2018 — директор з персоналу ПАТ «Магістральні газопроводи України», радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України.

2021 — директор з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

bielawski.maksym