Кожен регіон України має власні унікальні можливості по енергоресурсам

23 серпня 2019

До 2020 року Україна має зменшити енергоспоживання на 20%.

З питанням щодо реальності досягнення поставлених цілей і заходів, які необхідно здійснити для їх реалізації, «Економічні Новини» звернулися за ексклюзивним коментарем до відомого аналітика, експерта Центру Разумкова Максима Білявського, інформують Економічні новини.

«На мій погляд затверджена Кабінетом міністрів України національна ціль з енергоефективності потребує уточнень та зміщення акцентів в бік зменшення енергоємності. Заявлений показник в 20% до 2020 року є недосяжним і найголовніше необґрунтованим. Що потрібно врахувати перш за все?

Кожен регіон України має власні унікальні можливості по енергоресурсам, їх потрібно визначити та побудувати модель розвитку регіональних систем енергопостачання та енергоспоживання. Наступним кроком потрібно скласти зрозумілий та прозорий енергобаланс держави.

Також слід сприяти створенню інституту енергетичного омбудсмена з метою ґарантування європейських стандартів обслуговування, розширення можливостей для позасудового вирішення споживчих спорів, адвокації прав споживачів і здійснення проактивного впливу на розроблення та виконання регуляторних актів в енергетичній галузі. Лише після цього можливо буде говорити про обґрунтований та необхідний рівень енергоспоживання.

З точки зору національної безпеки, нам потрібно дбати про забезпечення економіки в паливно-енергетичних ресурсах у технічно надійний, безпечний, економічно ефективний та екологічно прийнятний спосіб в інтересах споживачів та суспільства в цілому. На мій погляд це має бути основна мета дій нового Уряду в частині енергетики», — заявив експерт Центру Разумкова Максим Білявський.


Джерело:

Максим Білявський

Провідний експерт енергетичних програм


Народився у 1986 р. в Житомирській області.

Освіта:

Житомирський державний технологічний університет, факультет інженерної механіки (2008).

Кандидат технічних наук (2010).

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (2012).

Автор 17 патентів на винаходи та більше 100 наукових праць в галузі енергетики та машинобудування.

Досвід:

2008–2011 — оператор очисних споруд, диспетчер з транспортування газу Рівненського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ДК «Укртрансгаз».

2011–2017 — провідний інженер, заступник начальника прес-служби, начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

2017–2018 — директор з персоналу ПАТ «Магістральні газопроводи України», радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України.

2021 — директор з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

bielawski.maksym