Ігнорування проблем Луганської ТЕС в опалювальний сезон може призвести до соціального вибуху в регіоні

31 жовтня 2019

Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко заявив, що якщо уряд залишить без уваги проблему Луганської теплової електростанції (ТЕС), то це загрожує зростанням соціальної напруги в області, яка ризикує залишитися в опалювальний сезон без електроенергії та тепла.

"Уряд не може не знайти рішення, тому що інакше буде соціальна криза в регіоні", — зазначив Омельченко.

На його думку, існує кілька виходів із кризової ситуації з Луганською ТЕС. Перший — це розблокування поставок вугілля, другий — це спеціальна ціна на газ від НАК "Нафтогаз України". Омельченко підкреслив, що в умовах початку опалювального сезону збільшується енергоспоживання, необхідно включати тепло, забезпечувати громадян теплом, і ситуація з безперебійним забезпеченням в осінньо-зимовий період може ускладнитися, якщо не вирішити питання Луганської ТЕС.

"Ця станція, від неї залежить велика частина мешканців, їх енерго- та теплопостачання. Не можна допустити, щоб були перебої в її (Луганської ТЕС) роботі. Уряду необхідно виробити ту модель, яка б забезпечила область та її мешканців енергоресурсами", — зазначив Омельченко.

За його словами, уряду необхідно створити групу в Кабінеті Міністрів України, яка розробить рішення, оскільки питання Луганської ТЕС — стратегічно важливе з урахуванням перебування регіону в районі бойових дій та в умовах розведення військ, що має посилити увагу влади до галузі та її проблем.


Джерело:

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko