Формування незалежного газового ринку залежатиме від того, як запрацює новий оператор ГТС — експерт

14 листопада 2016

КИЇВ. 11 листопада. УНН. Рішення уряду щодо утворення нового оператора газотранспортної системи України — ПАТ “Магістральні газопроводи України” є вірним кроком у напрямку формування конкурентного середовища на газовому ринку. Тепер все залежить від того, як це рішення буде імплементовано. Про це в ексклюзивному коментарі УНН повідомив експерт, директор енергетичних програм Центру ім. Розумкова Володимир Омельченко.

"Утворення незалежного оператора ГТС є правильним сигналом. Це важливі дії, проте тепер іще важливо аби вони були правильно виконані. Тому що у нас протягом 25 років приймали багато гарних документів, але вони не виконувалися належним чином. Тому наголошує, що це дуже правильний і нормальний сигнал, а от як він буде імплементований - це основне. Будемо чекати і сподіватися на правильну механіку виконання, на реалізацію. Адже найкращий документ можна зіпсувати не належним підходом", - наголосив він.

Нагадаємо, КМУ створив нового оператора газотранспортної системи України — ПАТ “Магістральні газопроводи України”.

Звичайно, це пришвидшило і змінило вектор. Постанова уряду від липня місяця, номер 496, вона передбачала створення такого оператора, проте імовірно цей процес пришвидшився і ймовірно нинішнє керівництво “Нафтогазу” в особі пана Коболева та Вітренка — вони звичайно втратили значну частину повноважень або таких позицій, завдяки яким їм вдавалось контролювати фінансові потоки "Укртрансгазу". Це неоднозначно, але ймовірно, що тепер цей напряму контролює сам уряд, він перебрав на себе ці повноваження“, — зазначив експерт.


Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko