Експерт назвав дві умови для збільшення газовидобутку в Україні

18 травня 2023

Через поточну ситуацію на газовому ринку нові інвестори не стануть вкладати кошти у розвиток українського газовидобутку.

Про це повідомив директор енергетичних програм "Центру Разумкова" Володимир Омельченко.

За його словами, зараз газовий ринок знаходиться у скрутному фінансовому стані. Він зазначив, що ця проблема виникла, бо приватні газовидобувники не можуть експортувати та продавати свій ресурс.

"В результаті півтора мільярда кубічних метрів лежать на сьогодні в підземних сховищах приватних компаній", — наголосив Омельченко.

Він додав, що за таких умов нові інвестори не стануть вкладатись в український газовидобуток, бо відсутні стимули для його нарощування.

"Тому тут треба ситуацію буде змінювати таким чином, щоби той, хто видобуває природний газ, він міг реалізовувати його на внутрішньому ринку по ринковим цінам, чи експортувати без жодних обмежень. В іншому випадку, ніяких інвестицій і зростання газовидобутку не буде", — підсумував Омельченко.

Нагадаємо, голова комітету Верховної ради з питань енергетики та комунальних послуг Андрій Герус запропонував відновити експорт газу та вугілля. За його словами, завдяки частковому експорту вугілля та газу Україна може залучити додаткові ресурси для відновлення енергосистеми після масованих атак.


Джерело:

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko