Дефолт Нафтогазу стане серйозною підставою до зміни прем'єр-міністра та уряду

19 липня 2022

Володимир Омельченко, директор енергетичних програм Центру Разумкова вважає, що дефолт Нафтогазу та самі чутки про дефолт створюють ризики для зниження інвестиційного рейтингу країни, тому що Нафтогаз — це ключова компанія України


Таку думку він висловив в етері Еспресо.

"Дійсно, Нафтогаз залучив великі кошти, але це були кошти під газовидобувні проєкти. Ідея полягала у тому, що беруться кошти та вкладаються у газовидобуток, а внаслідок підвищення у країні газовидобутку і погашаються кредити, а Нафтогаз ще й отримує прибуток. Але збільшення газовидобутку не відбулося, навіть, у довоєнний час, а зараз взагалі видобуток достатньо стрімко знижується, у цьому році знизився до 10%. Відповідно, Нафтогаз немає того джерела, з якого він може повертати кредити", — пояснив експерт з енергетики.

Володимир Омельченко зауважив, що найкращим варіантом була б  реструктуризація боргів Нафтогазу, але чи підуть на це інвестори важко сказати, тому потрібно розпочинати серйозні перемовини по цьому питанню з кредиторами.

"Дефолт Нафтогазу та самі чутки створюють ризики для зниження інвестиційного рейтингу країни, тому що Нафтогаз — це ключова найбільша компанія України. Нафтогаз — державна компанія, тому тут відповідальність уряду. Коли поганий менеджер, то мають змінювати менеджмент компанії та створювати відповідну наглядову раду, аби компанія керувалася краще. Якщо дефолт Нафтогазу станеться, то це буде серйозна підстава зміни Шмигаля з прем'єр-міністра і, взагалі, цього уряду", — зазначив Омельченко.


Джерело:

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko