Чим закінчиться газовий шантаж для агресора?

27 квітня 2022

Болгарія повідомила, що сплатила за поставлений газ у доларовому еквіваленті, як того передбачає діючий контракт із холдингом агресора. Натомість Газпром — повідомив про зупинку постачання, — така реакція це прояв екстремізму та шарлатанства. Іншої реакції російської корпорації було складно уявити, адже і Росатом поводиться на Запорізький АЕС НАЕК «Енергоатом», як терорист.

Вочевидь, агресор планує зірвати вже другий рік поспіль підготовку до нового опалювального сезону, здійснити політичний тиск для зупинки воєнної допомоги нашій державі та зміни ставлення у держав-імпортерів до їх варварських злочинів у Україні.

І цей сумний досвід має бути детально розглянутий країнами ЄС, як елемент гібридної війни вже проти всього європейського континенту.

Загалом, ворог прорахувався, — ніхто у ЄС на шантаж не піддасться, навпаки — заміщення російського газу відбудеться набагато швидше, аніж це звучало раніше.

Повна зупинка поставок російського газу на європейський ринок можлива після вирішення двох задач. Перша — це підтримка завантаженості газотранспортної системи України, хоча б на рівні 55% від встановлених потужностей за рахунок збільшення власного видобутку, надходження ресурсу по балканському коридору і збільшенню заявок на збереження в газосховищах України. Друга — це достатнє надходження ресурсу на європейський ринок із альтернативних джерел, наприклад африканських країн.

На завершення, сутність рашизму вже усім цивілізованим держави зрозуміла — і це додатково підтверджує учорашня зустріч проукраїнської коаліції на військовій базі «Рамштайн» у Німеччині, яка представляє 60% світового ВВП.


Джерело:

Максим Білявський

Провідний експерт енергетичних програм


Народився у 1986 р. в Житомирській області.

Освіта:

Житомирський державний технологічний університет, факультет інженерної механіки (2008).

Кандидат технічних наук (2010).

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (2012).

Автор 17 патентів на винаходи та більше 100 наукових праць в галузі енергетики та машинобудування.

Досвід:

2008–2011 — оператор очисних споруд, диспетчер з транспортування газу Рівненського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ДК «Укртрансгаз».

2011–2017 — провідний інженер, заступник начальника прес-служби, начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

2017–2018 — директор з персоналу ПАТ «Магістральні газопроводи України», радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України.

2021 — директор з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

bielawski.maksym