Чи готова Європа відмовитись від російської нафти та газу — прогноз

23 березня 2022

Наші партнери мають ввести ембарго на вуглеводні із країни-агресора, який розв’язав війну проти всього демократичного світу. Такий крок суттєво вплине на сил та засоби агресора.

Нагадаю, третина бюджету окупанта — це надходження за рахунок продажу нафти і газу, які потім йдуть на підтримку їх армії.

Наприклад щодня вони отримують від операцій з продажу нафти — 500 млн.доларів. На ці кошти ворог може придбати до 20 літаків.

Введене ембарго не вплине на глобальний ринок, тому що частка агресора на ньому близько 7%, які можуть легко компенсовані за рахунок того ж ОПЕК.

Більше того, зростання цін на нафту і нафтопродукти, яким можуть залякувати кремлівські пропагандисти — не відбудеться, тому що в світі є достатні запаси експортерів, а доставка ресурсу мобільними танкерами оперативно покриє дефіцит, який навряд чи виникне», — провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Максим Білявський.


Джерело:

Максим Білявський

Провідний експерт енергетичних програм


Народився у 1986 р. в Житомирській області.

Освіта:

Житомирський державний технологічний університет, факультет інженерної механіки (2008).

Кандидат технічних наук (2010).

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (2012).

Автор 17 патентів на винаходи та більше 100 наукових праць в галузі енергетики та машинобудування.

Досвід:

2008–2011 — оператор очисних споруд, диспетчер з транспортування газу Рівненського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ДК «Укртрансгаз».

2011–2017 — провідний інженер, заступник начальника прес-служби, начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

2017–2018 — директор з персоналу ПАТ «Магістральні газопроводи України», радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України.

2021 — директор з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

bielawski.maksym