Через пошкодження українська енергосистема не має резервів потужностей — експерт

03 грудня 2023

Унаслідок масованих атак енергосистема не має резервів, які б могли надавати додаткові потужності. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко в ефірі телеканала ICTV.

Він розповів, що зараз готовність до зими задовільна зважаючи на умови, в яких працюють енергетики. Експерт пояснив, що жодна енергосистема у світі не налаштована на те, щоб її атакували ракети і дрони.

"Великі були пошкодження і руйнація — близько 50% генерації, а теплової генерації ще більше. Але в цих умовах надзвичайно складних усе ж таки вдалося відновити значну кількість генеруючих потужностей, значну кількість потужності компанії "Укренерго", — додав Омельченко.

Водночас експерт наголосив, що в цю зиму Україна входить без резервів потужностей.

"Це означає те, що в нас немає генерації, яка могла би надати додаткову електричну енергію, якщо, наприклад, взимку будуть дуже сильні морози або, наприклад, якийсь блок, атомний блок насамперед, має бути виведений в аварійний ремонт", — сказав він.

Омельченко пояснив, що енергосистема влаштована так, що завжди має бути доступний резерв. Однак цього року цього немає. Проте він підкреслив, що енергетичні компанії зі свого боку зробили все можливе, коли готували обладнання до зими.

Американське видання The New York Times 22 листопада повідомляло, що внаслідок енергетичного терору генерувальна потужність України зменшилася вдвічі, через що взимку українські електростанції зможуть виробити лише третину від довоєнних обсягів електроенергії.


Джерело:

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko