Бензин і газ в Україні можуть ще подешевшати — експерт

15 квітня 2020

Ціни на бензин і газ в Україні можуть знижуватися аж до червня, вважає директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

Фахівці нагадують про те, що Організація країн-експортерів нафти домовилася про найбільше в історії скорочення видобутку нафти — на 9,7 млн барелів на добу. Це зроблено для підтримки цін на нафту в умовах пандемії коронавірусу.

Найбільше від нових правил постраждає Росія, вважають експерти. Її родовища, за словами спеціалістів, не гнучкі і не пристосовані різко реагувати на попит і пропозицію.

"Об'єктивно ціни на природний газ повинні знижуватися до червня — ще на 25%. Що стосується цін на нафтопродукти, тут теж є потенціал зниження — мінімум на 10–15%. Але, знову ж таки, як це станеться — важко сказати. Як спрацює Антимонопольний комітет? Яким буде падіння попиту? Тому що чим більшим буде падіння попиту, тим нижчими будуть ціни", — пояснив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

Джерело:

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko