Українсько-російський конфлікт: погляд з Києва

Цей конфлікт назрівав давно і його «гаряча фаза» припала на найвразливіший для України період краху режиму В.Януковича. Перебуваючи в буферній зоні, Україна, що не має ні надійних гарантій свого суверенітету і територіальної цілісності, ні надійних союзників, опинилася наодинці з Росією.

Вочевидь і те, що березневий російський «бліцкриг» у Криму, анексія і приєднання півострова до РФ, інспірація сепаратистських виступів на сході країни стали глобальним викликом європейській і світовій системам безпеки, і на цей виклик адекватна відповідь (в усякому разі, поки що) не знайдена. Підлягає переосмисленню не лише філософія двосторонніх стосунків Києва і Москви, але і в цілому система стосунків на осі Захід-Росія. І йдеться не лише і не стільки про можливі демарші і чергові пакети санкцій. Йдеться про нову природу контактів з нинішньою Росією.

Нестримність розвитку подій робить будь-який аналіз попереднім і багато в чому ситуаційним. Проте нинішні реалії дають підстави для деяких висновків і прогнозів, для пошуку шляхів виходу з кризи.


Стаття написана експертами Центру Разумкова Юрієм Якименком і Михайлом Пашковим і опублікована у виданні Французького інституту міжнародних відносин Politique etrangere, vol.79, n°2, ete 2014.


Читати статтю російською / французькою.

Юрій Якименко

Президент Центру, шеф-редактор журналу "Національна безпека і оборона"


Народився у 1967 р. у Черкасах.

Освіта: 

Київський державний університет імені Т. Шевченка, філософський факультет (1991);

аспірантура The University of Manchester (Велика Британія) за фахом "політична теорія" (ступінь магістра економіки, 1994);

аспірантура Інституту філософії Національної Академії наук України за фахом "соціальна філософія" (1995).

Кандидат політичних наук (2013), автор понад 40 наукових праць та понад 200 публікацій у ЗМІ.

Робота:

У 1991–1995 р. — працював в Українській спілці ветеранів Афганістану;

у 1995–2002 р. працював в Адміністрації Президента України на посадах старшого, головного консультанта, завідувача відділу, заступника керівника Головного управління з питань внутрішньої політики; Остання посада на державній службі — заступник керівника Управління з питань політичного аналізу та планування Головного управління з питань внутрішньої політики Адміністрації Президента України. Державний службовець 4 рангу;

з квітня 2002 р. — провідний експерт Центру Разумкова;

з травня 2005 р. — директор політико-правових програм Центру Разумкова;

з листопада 2011 р. — заступник генерального директора з аналітичної роботи — директор політико-правових програм Центру Разумкова.

(044) 201-11-92

yuri@razumkov.org.ua

yuri.yakimenko