Оцінка громадянами зовнішньої політики влади, ефективності міжнародної підтримки та впливу зовнішньополітичних чинників на Україну (січень 2024р.)

28 лютого 2024


Оцінка громадянами зовнішньої політики влади, ефективності міжнародної підтримки та впливу зовнішньополітичних чинників на Україну. Ставлення до іноземних держав, міжнародних організацій та політиків, до вступу України до Європейського Союзу


Результати соціологічного опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 19 по 25 січня 2024 року в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст опитування є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Опитування методом face-to-face проводилося у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях — лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії).

Опитування проводилося за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі (коли здійснювався відбір респондентів за статево-віковими квотами). Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).

Опитано 2000 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.


Оцінка зовнішньої політики влади

70% респондентів підтримують зовнішню політику керівництва України, не підтримують 17% (у серпні 2023р. — відповідно 74% і 14%). Підтримують зовнішню політику керівництва України переважна більшість жителів усіх регіонів (від 67% у Західному регіоні до 76,5% — у Південному). Серед тих, хто повіряє Президенту В.Зеленському, підтримують зовнішню політику керівництва України 82%, тоді як серед тих, хто не довіряє — лише 41%.


Оцінка ефективності міжнародної підтримки України

Оцінюючи ефективність міжнародної підтримки України у протистоянні російської агресії в різних сферах за п’ятибальною шкалою від 1 до 5, де «1» означає, що допомога є зовсім неефективною, а «5» — дуже ефективною, респонденти оцінили ефективність міжнародної допомоги українським біженцям в середньому 3,9 балами, фінансової допомоги — 3,8 балами, воєнної допомоги, політичної солідарності та підтримки України на міжнародних майданчиках — 3,7 балами.

Нижче оцінюється ефективність сприяння відбудові зруйнованих об’єктів в Україні (3,3 бала), сприяння здійсненню реформ в Україні (3,2 бала), найнижче — ефективність санкцій проти країни-агресора (3,0 бала).

Порівняно з липнем 2023р. дещо зросла оцінка ефективності політичної солідарності та підтримки України на міжнародних майданчиках (з 3,5 до 3,7 бала), сприяння відбудові зруйнованих об’єктів в Україні (з 2,9 до 3,3 бала), сприяння здійсненню реформ в Україні (з 2,9 до 3,2 бала).


Оцінка впливу зовнішньополітичних чинників на Україну

Оцінюючи негативний вплив зовнішніх подій та процесів на Україну за п’ятибальною шкалою від 1 до 5, де «1» означає, що впливу немає, а «5» — що існує дуже сильний негативний вплив, найбільш негативно оцінюється вплив таких чинників як блокування макрофінансової допомоги ЄС і загалом процесу євроінтеграції України з боку Угорщини, загострення внутрішньополітичного протистояння в США, що гальмує воєнно-фінансову підтримку Україні (негативний вплив цих чинників оцінюється 4,3 балами).

Негативний вплив неспроможності глобальних і регіональних структур безпеки запобігти ескалації конфліктів на світовій арені, зокрема, зупинити російську агресію, оцінюється 4,2 балами, негативний вплив погіршення політичної, соціально-економічної ситуації в Європі, посилення «втоми» від війни в Україні, поляризації світової спільноти, поглиблення глобального протистояння демократичного світу і табору авторитарних держав (зокрема, зміцнення партнерства Росії, Китаю, Ірану, КНДР) — 4,1 балами, вплив ескалації війни на Близькому Сході (бойові дії Ізраїлю проти ХАМАС, воєнна операція країн Заходу проти хуситів у Ємені) — 3,9 балами, вплив тривалого протистояння США-Китай, що набуває ознак системної кризи і охоплює різні регіони світу, можливості конфлікту довкола Тайваню — 3,8 балами.


Ставлення до іноземних держав

Відповідаючи на запитання про ставлення до іноземних держав, найчастіше респонденти висловлюють позитивне ставлення до Литви (91%), Латвії (90,5%), Великої Британії (90%), Німеччини (89%), Естонії (89%), Канади (88%), США (87%), Франції (86%), Чехії (86%), Польщі (86%), Нідерландів (83%), Молдови (81%), Японії (74%), Грузії (72%), Ізраїлю (65%), Румунії (64%), Азербайджану (61%), Вірменії (57,5%), Словаччини (56%), Туреччини (55,5%).

Стосовно Індії, то частки тих, хто ставитеся до неї позитивно (37%) і тих, хто ставиться негативно (40%), статистично значуще не відрізняються.

Негативне ставлення найчастіше висловлюється до Росії (95% опитаних ставляться до неї негативно), Білорусі (87%), Ірану (82%), Китаю (72,5%), Угорщини (59%).

Негативне ставлення до Росії висловлює переважна більшість жителів усіх регіонів України — від 91% жителів Східного регіону до 98,5% жителів Західного регіону. Серед тих, хто спілкується вдома переважно українською мовою, ставляться до Росії негативно 97%, серед тих, хто спілкується російською — 92,5%.


Ставлення до міжнародних організацій та об’єднань

З-поміж міжнародних організацій та об’єднань більшість респондентів висловлюють позитивне ставлення до Європейського Союзу (87%), НАТО (77%), Ради Європи (67%), Міжнародного валютного фонду (62%), ООН (57%), Міжнародного комітету Червоного Хреста (54%), відносна більшість — до ОБСЄ (48,5%) та МАГАТЕ (45,5%).

Переважає негативне ставлення до СНД (65% ставляться до неї негативно).


Ставлення до іноземних політиків

Більшість опитаних висловлюють позивне ставлення до Джо Байдена (78%), Анджея Дуди (76%), Емманюеля Макрона (62%), Урсули фон дер Ляєн (60%), Ріші Сунака (56%), Олафа Шольца (55%), Джастіна Трюдо (50%).

Відносна більшість опитаних висловлюють позитивне ставлення до Майї Санду (49%), Дональда Туска (47%), Джорджи Мелоні (39%),

Переважає негативне ставлення до Володимира Путіна (96% відповіли, що ставляться до нього негативно), Олександра Лукашенка (92%), Віктора Орбана (69%), Сі Цзіньпіна (64%).

Також частка тих, хто негативно ставиться до Реджепа Ердогана (42%), перевищує частку тих, хто ставиться до нього позитивно (38%). Це ж само стосується Роберта Фіцо (відповідно 29,5% і 14%).


Ставлення до вступу до Європейського Союзу

Переважна більшість (84%) опитаних підтримують вступ України до Європейського Союзу (у грудні 2022 р. підтримка становила 79%). Не підтримують вступ до ЄС лише 7% респондентів (у грудні 2022р. таких було 8%).

Вступ до ЄС підтримують 91% жителів Західного регіону, 86% — Центрального регіону, 78% жителів Сходу та 74,5% жителів Півдня. Чим молодші респонденти, тим частіше вони підтримують вступ до ЄС — частка таких зростає з 80% у найстаршій (60 і більше років) групі до 89% серед тих, кому менше 30 років.

Серед тих, хто спілкується вдома переважно українською мовою, підтримують вступ до ЄС 87%, а серед тих, хто переважно розмовляє російською — 77%.

23% опитаних вважають, що Україна зможе вступити до ЄС упродовж 1–3 років, 27% — упродовж 3–5 років, 15% — упродовж 5–10 років, 5% — 10–20 років. 6% дотримуються думки, що Україна ніколи не зможе вступити до ЄС. Серед тих, хто не підтримує вступ до ЄС, 42% вважають, що Україна ніколи не зможе вступити до цього союзу, серед тих, хто підтримує вступ, так вважають лише 2%.


Підтримка ініціативи проведення міжнародної мирної конференції щодо досягнення миру в Україні

79% опитаних підтримують ініціативу проведення міжнародної мирної конференції на вищому рівні щодо досягнення миру в Україні (не підтримують лише 9%).

Лише 22% опитаних підтримали б участь Росії у цій конференції (від 20% у Центральному регіоні до 28% у Південному), не підтримали б — 58%. Найменшою мірою підтримали б участь Росії у цій конференції ті респонденти, які якийсь час жили на окупованій російськими військами території (серед них таку підтримку висловили 11%).


РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ В ТАБЛИЦЯХ

(дані в таблицях наведені у відсотках, якщо не зазначено інше)


Чи підтримуєте Ви зовнішню політику керівництва України?

Підтримую 33,4
Скоріше підтримую 36,7
Скоріше не підтримую 11,9
Не підтримую 5,2
Важко відповісти 12,9


Як би Ви оцінили ефективність міжнародної підтримки України у протистоянні російської агресії?
(за п’ятибальною шкалою від 1 до 5, де «1» означає, що допомога є зовсім неефективною, «5» — дуже ефективною), середні бали

Допомога українським біженцям 3,9
Фінансова допомога (макрофінансові транші, кредити) 3,8
Воєнна допомога (постачання озброєння, воєнної техніки і обладнання для ЗСУ) 3,7
Політична солідарність і підтримка України на міжнародних майданчиках 3,7
Сприяння відбудові зруйнованих об’єктів в Україні 3,3
Сприяння здійсненню реформ в Україні 3,2
Запровадження санкцій проти країни-агресора 3,0


Наскільки перелічені нижче зовнішні події і процеси негативно впливають на Україну?
(дайте оцінку позиції за п’ятибальною шкалою від 1 до 5, де «1» означає, що впливу немає, «5» — дуже сильний вплив), середні бали

Блокування макрофінансової допомоги ЄС і загалом процесу євроінтеграції України з боку Угорщини 4,3
Загострення внутрішньополітичного протистояння в США, що гальмує воєнно-фінансову підтримку Україні 4,3
Неспроможність глобальних і регіональних структур безпеки запобігти ескалації конфліктів на світовій арені, зокрема, зупинити російську агресію 4,2
Погіршення політичної, соціально-економічної ситуації в Європі, посилення «втоми» від війни в Україні 4,1
Поляризація світової спільноти, поглиблення глобального протистояння демократичного світу і табору авторитарних держав (зокрема, зміцнення партнерства Росії, Китаю, Ірану, КНДР) 4,1
Ескалація війни на Близькому сході — бойові дії Ізраїлю проти ХАМАС, воєнна операція країн Заходу проти хуситів у Ємені 3,9
Тривале протистояння США — Китай, що набуває ознак системної кризи і охоплює різні регіони світу. Можливість конфлікту довкола Тайваню 3,8


Наскільки позитивним чи негативним є Ваше ставлення до цих держав?

Цілком позитивно Переважно позитивно Переважно негативно Цілком негативно Важко відповісти Різниця між частками тих, хто ставиться позитивно, і тих, хто ставиться негативно
Литва 51,5 39,7 3,4 2,0 3,5 85,8
Латвія 50,7 39,8 3,6 2,1 3,8 84,8
Велика Британія 55,4 34,3 3,8 2,1 4,5 83,8
Естонія 46,1 42,6 3,2 3,1 4,9 82,4
Німеччина 39,6 49,6 5,1 1,7 4,1 82,4
Канада 49,7 38,7 4,4 1,9 5,3 82,1
Чехія 31,2 54,6 4,4 2,1 7,7 79,3
Франція 33,6 52,8 6,6 1,3 5,7 78,5
США 44,8 42,0 6,2 2,4 4,6 78,2
Нідерланди 37,1 46,0 3,9 2,3 10,8 76,9
Польща 42,6 43,0 7,9 2,7 3,8 75,0
Молдова 28,7 52,0 8,0 2,5 8,8 70,2
Японія 29,0 44,7 8,0 3,7 14,5 62,0
Грузія 21,0 50,7 11,9 3,0 13,4 56,8
Ізраїль 16,9 47,7 15,3 5,0 15,1 44,3
Азербайджан 15,7 45,1 11,6 5,0 22,7 44,2
Румунія 14,6 49,0 15,9 7,7 12,9 40,0
Вірменія 13,4 44,1 19,0 5,7 17,8 32,8
Словаччина 13,6 42,6 21,2 9,3 13,3 25,7
Туреччина 11,9 43,6 25,7 5,3 13,6 24,5
Індія 8,5 28,5 28,2 11,8 23 -3,0
Угорщина 8,2 22,5 25,0 34,3 10,0 -28,6
Китай 4,5 13,8 31,9 40,6 9,1 -54,2
Іран 2,0 7,3 19,7 61,9 9,1 -72,3
Білорусь 1,4 6,5 21,8 65,6 4,6 -79,5
Росія 0,8 1,9 8,0 87,3 2,1 -92,6


Наскільки позитивним чи негативним є Ваше ставлення до таких міжнародних організацій та об’єднань держав?

Цілком позитивно Переважно позитивно Переважно негативно Цілком негативно Важко відповісти Різниця між частками тих, хто ставиться позитивно, і тих, хто ставиться негативно
Європейський Союз 44,0 42,6 4,9 2,0 6,4 79,7
НАТО 37,3 39,3 10,0 4,4 8,9 62,2
Рада Європи 21,8 45,5 11,1 4,1 17,5 52,1
Міжнародний валютний фонд (МВФ) 19,9 41,9 16,8 5,5 15,8 39,5
ООН 13,6 43,0 20,5 9,1 13,8 27,0
Міжнародний комітет Червоного Хреста 18,6 35,3 21,3 11,6 13,1 21,0
ОБСЄ 11,0 37,5 20,6 10,1 20,8 17,8
МАГАТЕ 11,0 34,5 19,6 8,8 26,2 17,1
СНД 4,3 13,0 17,3 47,5 18 -47,5


Наскільки позитивним чи негативним є Ваше ставлення до таких іноземних політиків?

Цілком позитивно Переважно позитивно Переважно негативно Цілком негативно Не знаю / ніколи не чув Важко відповісти Різниця між частками тих, хто ставиться позитивно, і тих, хто ставиться негативно
Джо Байден 30,7 47,6 8,5 3,9 0,6 8,6 65,9
Анджей Дуда 27,7 48,5 8,7 3,6 4,2 7,3 63,9
Ріші Сунак 24,3 31,8 5,0 4,0 25,0 10,0 47,1
Урсула фон дер Ляєн 21,6 38,0 9,3 4,3 15,4 11,4 46,0
Емманюель Макрон 15,5 46,2 16,1 5,0 5,6 11,6 40,6
Джастін Трюдо 19,1 31,1 6,6 4,2 25,2 13,7 39,4
Дональд Туск 14,8 32,3 6,8 4,6 26,1 15,3 35,7
Майя Санду 12,5 36,2 7,7 5,7 26,2 11,7 35,3
Олаф Шольц 14,5 40,9 13,5 6,6 10,0 14,6 35,3
Джорджа Мелоні 11,1 27,8 5,7 4,0 38,9 12,4 29,2
Реджеп Ердоган 5,8 32,3 31,0 10,6 5,3 15,0 -3,5
Роберт Фіцо 2,3 11,6 13,9 15,6 45,2 11,5 -15,6
Сі Цзіньпін 1,4 8,2 21,7 42,6 15,0 11,1 -54,7
Віктор Орбан 1,9 8,7 17,6 51,8 11,8 8,2 -58,8
Олександр Лукашенко 0,7 3,0 12,1 80,2 0,7 3,4 -88,6
Володимир Путін 0,5 1,3 5,7 90,4 0,6 1,5 -94,3


Чи підтримуєте Ви вступ України до Європейського Союзу?

Так 84,3
Ні 7,4
Важко відповісти 8,3


Коли, на Вашу думку, Україна зможе вступити до ЄС?

Упродовж 1–3 років 23,3
3–5 років 27,1
5–10 років 15,0
10–20 років 5,0
Ніколи 5,7
Важко відповісти 23,9


Чи підтримуєте Ви ініціативу щодо проведення міжнародної мирної конференції на вищому рівні щодо досягнення миру в Україні?

Так 79,4
Ні 9,4
Важко відповісти 11,3


Чи підтримали б Ви участь Росії у цій конференції?

Так 22,1
Ні 57,9
Важко відповісти 20,0


ДИНАМІКА ПОРІВНЯНО З ПОПЕРЕДНІМИ ОПИТУВАННЯМИ


Чи підтримуєте Ви зовнішню політику керівництва України?

Серпень 2023 Січень 2024
Підтримую 35,6 33,4
Скоріше підтримую 38,8 36,7
Скоріше не підтримую 9,2 11,9
Не підтримую 4,8 5,2
Важко відповісти 11,7 12,9


Як би Ви оцінили ефективність міжнародної підтримки України у протистоянні російської агресії?
(дайте оцінку по кожній позиції за п’ятибальною шкалою від 1 до 5, де «1» означає, що допомога є зовсім неефективною, «5» — дуже ефективною), середні біли

Липень 2023 Січень 2024
Допомога українським біженцям 3,9 3,9
Фінансова допомога 3,7 3,8
Воєнна допомога 3,7 3,7
Політична солідарність і підтримка України на міжнародних майданчиках 3,5 3,7
Сприяння відбудові зруйнованих об’єктів в Україні 2,9 3,3
Сприяння здійсненню реформ в Україні 2,9 3,2
Запровадження санкцій проти країни-агресора 3,1 3,0


Наскільки позитивним чи негативним є Ваше ставлення до цих держав?

Цілком позитивно Переважно позитивно Переважно негативно Цілком негативно Важко відповісти Баланс ставлення*
Росія
Січень 2024 0,8 1,9 8,0 87,3 2,1 -92,6
Серпень 2023 0,9 1,7 4,7 90 2,7 -92,1
Лютий–березень 2023 1,6 1,4 6,2 87,6 3,1 -90,8
Березень 2021 7,5 18,9 25,5 38,2 10,0 -37,3
Жовтень 2014 7,2 16,1 19,5 44,4 12,8 -40,6
Вересень 2014 6,3 10,8 15,5 57,3 10,1 -55,7
Травень–червень 2014 8,9 20,4 18,9 42,7 9,1 -32,3
Вересень–жовтень 2013 16,9 35,9 17,7 13,8 15,7 21,3
США
Січень 2024 44,8 42,0 6,2 2,4 4,6 78,2
Серпень 2023 55,0 34,5 4,2 1,2 5,1 84,1
Лютий–березень 2023 52,3 35,5 6,3 1,4 4,5 80,1
Березень 2021 23,5 46,2 14,2 6,4 9,8 49,1
Жовтень 2014 11,2 42,3 14,7 14,4 17,4 24,4
Вересень 2014 12,1 42,5 12,2 15,5 17,7 26,9
Травень–червень 2014 12,4 41,7 14,0 19,5 12,4 20,6
Німеччина
Січень 2024 39,6 49,6 5,1 1,7 4,1 82,4
Серпень 2023 44,4 45,3 4,1 1,5 4,7 84,1
Лютий–березень 2023 39,8 45,3 7,3 1,4 6,0 76,4
Березень 2021 24,6 54,6 9,7 3,0 8,1 66,5
Велика Британія
Січень 2024 55,4 34,3 3,8 2,1 4,5 83,8
Серпень 2023 56,6 34,2 2,8 1,4 5,1 86,6
Лютий–березень 2023 59,7 31,4 3,3 0,9 4,7 86,9
Березень 2021 24,0 53,8 9,6 3,3 9,2 64,9
Туреччина
Січень 2024 11,9 43,6 25,7 5,3 13,6 24,5
Серпень 2023 17,6 53,5 14,1 2,5 12,3 54,5
Лютий–березень 2023 23,6 48,9 13,1 2,3 12 57,1
Березень 2021 17,4 52,0 13,1 2,9 14,5 53,4
Білорусь
Січень 2024 1,4 6,5 21,8 65,6 4,6 -79,5
Серпень 2023 1,5 5,9 18 68,5 6 -79,1
Лютий–березень 2023 3,1 9,3 24,4 56,3 6,9 -68,3
Березень 2021 16,8 41,6 19,8 11,2 10,6 27,4
Молдова
Січень 2024 28,7 52,0 8,0 2,5 8,8 70,2
Серпень 2023 20,6 54,7 9,5 2,3 12,9 63,5
Лютий–березень 2023 34,9 47,6 7,0 1,0 9,5 74,5
Березень 2021 14,5 50,8 13,7 3,9 17,0 47,7
Азербайджан
Січень 2024 15,7 45,1 11,6 5,0 22,7 44,2
Серпень 2023 11,3 39,4 15,2 4,9 29,1 30,6
Лютий–березень 2023 21,8 43,0 12,2 1,7 21,2 50,9
Вірменія
Січень 2024 13,4 44,1 19,0 5,7 17,8 32,8
Серпень 2023 8,9 39,4 19,1 7,9 24,6 21,3
Лютий–березень 2023 20,8 44,9 12,5 3,2 18,6 50,0
Грузія
Січень 2024 21,0 50,7 11,9 3,0 13,4 56,8
Серпень 2023 13,9 47,7 17,6 4,9 15,9 39,1
Лютий–березень 2023 28,5 41,2 15,3 3,3 11,8 51,1
Естонія
Січень 2024 46,1 42,6 3,2 3,1 4,9 82,4
Серпень 2023 45,1 40,9 4,5 2,0 7,4 79,5
Лютий–березень 2023 55,0 35,1 3,1 0,6 6,2 86,4
Ізраїль
Січень 2024 16,9 47,7 15,3 5,0 15,1 44,3
Серпень 2023 18,9 47,6 14,8 3,6 15,2 48,1
Лютий–березень 2023 27,8 47,6 10,4 1,9 12,4 63,1
Індія
Січень 2024 8,5 28,5 28,2 11,8 23 -3,0
Серпень 2023 5,6 26,5 28,5 13,9 25,5 -10,3
Лютий–березень 2023 12,7 33,6 24,7 7,8 21,3 13,8
Іран
Січень 2024 2,0 7,3 19,7 61,9 9,1 -72,3
Серпень 2023 2,2 9,6 20,1 57,3 10,8 -65,6
Лютий–березень 2023 5,3 11,6 23,0 50,5 9,5 -56,6
Канада
Січень 2024 49,7 38,7 4,4 1,9 5,3 82,1
Серпень 2023 48,6 41,1 2,5 1,8 5,9 85,4
Лютий–березень 2023 51,5 38,4 3,6 1,1 5,4 85,2
Китай
Січень 2024 4,5 13,8 31,9 40,6 9,1 -54,2
Серпень 2023 3,6 18,5 31,7 29,6 16,6 -39,2
Лютий–березень 2023 7,7 17,3 37,3 22,5 15,1 -34,8
Латвія
Січень 2024 50,7 39,8 3,6 2,1 3,8 84,8
Серпень 2023 49,2 39,3 4,4 2,0 5,1 82,1
Лютий–березень 2023 58,9 31,1 3,1 1,2 5,7 85,7
Литва
Січень 2024 51,5 39,7 3,4 2,0 3,5 85,8
Серпень 2023 49,7 38,9 4,0 1,9 5,4 82,7
Лютий–березень 2023 59,6 31,1 3,0 0,9 5,4 86,8
Нідерланди
Січень 2024 37,1 46,0 3,9 2,3 10,8 76,9
Серпень 2023 35,4 48,6 2,9 1,5 11,5 79,6
Лютий–березень 2023 44,0 42,1 3,4 1,2 9,2 81,5
Польща
Січень 2024 42,6 43,0 7,9 2,7 3,8 75,0
Серпень 2023 68,4 25,2 1,8 2,1 2,5 89,7
Лютий–березень 2023 73,6 20,6 1,5 0,9 3,4 91,8
Румунія
Січень 2024 14,6 49,0 15,9 7,7 12,9 40,0
Серпень 2023 14,5 49,8 12,5 5,1 18,1 46,7
Лютий–березень 2023 23,6 45,4 10,6 4,5 15,9 53,9
Словаччина
Січень 2024 13,6 42,6 21,2 9,3 13,3 25,7
Серпень 2023 25,3 52,2 7,8 1,8 12,9 67,9
Лютий–березень 2023 34,2 48,3 5,4 1,7 10,4 75,4
Угорщина
Січень 2024 8,2 22,5 25,0 34,3 10,0 -28,6
Серпень 2023 8,4 28,1 24,3 25,8 13,4 -13,6
Лютий–березень 2023 15,1 24,0 26,3 20,2 14,4 -7,4
Франція
Січень 2024 33,6 52,8 6,6 1,3 5,7 78,5
Серпень 2023 35,8 52,9 4,4 1,5 5,6 82,8
Лютий–березень 2023 34,9 51,2 6,8 0,6 6,5 78,7
Чехія
Січень 2024 31,2 54,6 4,4 2,1 7,7 79,3
Серпень 2023 36,3 50,8 3,7 1,8 7,3 81,6
Лютий–березень 2023 43,2 44,6 5,2 0,3 6,8 82,3
Японія
Січень 2024 29,0 44,7 8,0 3,7 14,5 62,0
Серпень 2023 24,1 44,6 9,0 2,4 19,9 57,3
Лютий–березень 2023 32,7 41,3 7,6 1,4 17 65,0

* різниця між частками тих, хто ставиться позитивно, і тих, хто ставиться негативно


Наскільки позитивним чи негативним є Ваше ставлення до таких міжнародних організацій та об’єднань держав?

Цілком позитивно Переважно позитивно Переважно негативно Цілком негативно Важко відповісти Баланс ставлення*
Європейський Союз
Січень 2024 44,0 42,6 4,9 2,0 6,4 79,7
Серпень 2023 35,8 50,4 5,6 1,7 6,4 78,9
Лютий–березень 2023 50,2 38,4 4,0 1,6 5,9 83,0
Березень 2021 24,7 40,8 13,4 10,2 10,9 41,9
Жовтень 2014 15,0 46,1 15,3 10,4 13,2 35,4
Вересень 2014 16,6 44,2 13,2 10,0 15,8 37,6
Травень–червень 2014 22,4 39,0 13,8 14,2 10,6 33,4
Вересень–жовтень 2013 17,2 31,7 15,9 18,4 16,8 14,6
Міжнародний валютний фонд (МВФ)
Січень 2024 19,9 41,9 16,8 5,5 15,8 39,5
Серпень 2023 15,9 45,5 15,6 5,1 17,8 40,7
Лютий–березень 2023 22,3 42,2 15,1 3,9 16,5 45,5
Березень 2021 7,0 28,1 26,3 21,6 17 -12,8
Жовтень 2014 6,9 35,1 17,1 13,8 27,2 11,1
Вересень 2014 9,4 34,5 14,3 11,9 30 17,7
Травень–червень 2014 7,6 33,1 19,5 14,0 25,8 7,2
Вересень–жовтень 2013 4,0 23,4 18,3 21,5 32,8 -12,4
НАТО
Січень 2024 37,3 39,3 10,0 4,4 8,9 62,2
Серпень 2023 31,3 47,2 8,7 3 9,8 66,8
Лютий–березень 2023 45,1 34,0 8,0 4,2 8,7 66,9
Березень 2021 18,9 34,1 16,5 17,9 12,6 18,6
Жовтень 2014 13,2 35,8 13,1 21,5 16,5 14,4
Вересень 2014 15,2 33,8 12,5 17,1 21,4 19,4
Травень–червень 2014 12,6 30,7 16,7 24,4 15,6 2,2
Вересень–жовтень 2013 4,4 15,2 19,0 40,6 20,8 -40,0
СНД
Січень 2024 4,3 13,0 17,3 47,5 18 -47,5
Серпень 2023 3,3 16,3 21,3 38,8 20,3 -40,5
Лютий–березень 2023 5,1 11,7 20,8 44,4 18,1 -48,4
ООН
Січень 2024 13,6 43,0 20,5 9,1 13,8 27,0
Серпень 2023 14,4 45,3 18,3 7,8 14,1 33,6
Лютий–березень 2023 27,0 42,8 12,1 4,8 13,3 52,9
Рада Європи
Січень 2024 21,8 45,5 11,1 4,1 17,5 52,1
Серпень 2023 20,8 49,6 9,7 2,7 17,3 58
ОБСЄ
Січень 2024 11,0 37,5 20,6 10,1 20,8 17,8
Серпень 2023 11,5 36,6 23,6 8,4 19,8 16,1
Лютий–березень 2023 19,6 38,1 14,7 5,5 22,1 37,5
Міжнародний комітет Червоного Хреста
Січень 2024 18,6 35,3 21,3 11,6 13,1 21,0
Серпень 2023 14,7 38,3 21,5 12,8 12,7 18,7
Лютий–березень 2023 25,5 37,1 17,9 4,9 14,6 39,8
МАГАТЕ
Січень 2024 11,0 34,5 19,6 8,8 26,2 17,1
Серпень 2023 8,9 32,9 23,7 8,7 25,8 9,4
Лютий–березень 2023 15,5 32,5 16,3 5,8 29,9 25,9

* різниця між частками тих, хто ставиться позитивно, і тих, хто ставиться негативно


Наскільки позитивним чи негативним є Ваше ставлення до таких іноземних політиків?

Цілком позитивно Переважно позитивно Переважно негативно Цілком негативно Не знаю такого / ніколи не чув Важко відповісти Баланс ставлення*
Джо Байден
Січень 2024 30,7 47,6 8,5 3,9 0,6 8,6 65,9
Серпень 2023 34,6 44,9 8,2 3,1 0,9 8,4 68,2
Лютий–березень 2023 44,1 38,5 6,5 2,3 1,0 7,5 73,8
Березень 2021 14,9 35,0 15,1 11,5 5,5 18,1 23,3
Анджей Дуда
Січень 2024 27,7 48,5 8,7 3,6 4,2 7,3 63,9
Серпень 2023 54,5 32,1 3,6 1,7 2,9 5,1 81,3
Лютий–березень 2023 58,6 27,3 3,4 1,4 3,5 5,8 81,1
Реджеп Ердоган
Січень 2024 5,8 32,3 31,0 10,6 5,3 15,0 -3,5
Серпень 2023 14,8 46,1 18,2 3,2 4,3 13,3 39,5
Лютий–березень 2023 16,3 41,5 20,6 3,7 4,5 13,4 33,5
Березень 2021 5,2 25,9 12,2 6,6 28,0 22,1 12,3
Олександр Лукашенко
Січень 2024 0,7 3,0 12,1 80,2 0,7 3,4 -88,6
Серпень 2023 0,5 3,6 13,3 78,3 0,5 3,7 -87,5
Лютий–березень 2023 0,5 2,8 15,9 76,3 0,3 4,2 -88,9
Березень 2021 11,1 22,7 26,0 27,4 0,9 11,9 -19,6
Жовтень 2014 23,4 40,0 15,4 7,3 0,7 13,3 40,7
Травень–червень 2014 23,0 39,4 16,0 10,9 0,4 10,3 35,5
Вересень–жовтень 2013 14,3 34,3 15,7 15,0 2,3 18,4 17,9
Урсула фон дер Ляєн
Січень 2024 21,6 38,0 9,3 4,3 15,4 11,4 46,0
Серпень 2023 19,4 37,3 8,7 4,5 19,0 11,0 43,5
Лютий–березень 2023 26,8 34,4 8,4 2,5 17,9 9,9 50,3
Емманюель Макрон
Січень 2024 15,5 46,2 16,1 5,0 5,6 11,6 40,6
Серпень 2023 15,5 46,7 16,2 4,9 4,4 12,3 41,1
Лютий–березень 2023 14,2 45,3 20,2 4,6 3,7 12,0 34,7
Віктор Орбан
Січень 2024 1,9 8,7 17,6 51,8 11,8 8,2 -58,8
Серпень 2023 1,9 13,1 21,6 38,2 12,3 12,9 -44,8
Лютий–березень 2023 2,6 11,8 25,6 34,2 13,8 11,9 -45,4
Володимир Путін
Січень 2024 0,5 1,3 5,7 90,4 0,6 1,5 -94,3
Серпень 2023 0,1 1,0 5,4 90,1 0,8 2,5 -94,4
Лютий–березень 2023 0,1 0,4 5,4 91,2 0,3 2,6 -96,1
Березень 2021 2,4 5,8 16,3 66,1 1,0 8,5 -74,2
Вересень 2014 5,0 7,6 10,7 67,9 0,2 8,6 -66,0
Травень–червень 2014 7,1 10,8 17,6 57,6 0,2 6,6 -57,3
Вересень–жовтень 2013 12,2 29,8 23,2 19,8 0,5 14,5 -1,0
Ріші Сунак
Січень 2024 24,3 31,8 5,0 4,0 25,0 10,0 47,1
Серпень 2023 20,5 27,4 5,4 5,4 28,4 13,0 37,1
Лютий–березень 2023 20,7 24,2 5,6 3,7 34,6 11,3 35,6
Джастін Трюдо
Січень 2024 19,1 31,1 6,6 4,2 25,2 13,7 39,4
Серпень 2023 20,1 30,4 5,1 4,2 24,6 15,7 41,2
Лютий–березень 2023 19,3 31,3 5,5 3,9 27,0 12,9 41,2
Сі Цзіньпін
Січень 2024 1,4 8,2 21,7 42,6 15,0 11,1 -54,7
Серпень 2023 1,7 12,8 21,3 27,9 16,7 19,5 -34,7
Лютий–березень 2023 1,7 10,1 27,7 22,9 19,7 18,0 -38,8
Олаф Шольц
Січень 2024 14,5 40,9 13,5 6,6 10,0 14,6 35,3
Серпень 2023 16,1 40,6 13,9 6,4 8,8 14,1 36,4
Лютий–березень 2023 13,2 36,6 20,3 6,1 9,4 14,4 23,4

* різниця між частками тих, хто ставиться позитивно, і тих, хто ставиться негативно


Чи підтримуєте Ви вступ України до Європейського Союзу?

Грудень 2022 Січень 2024
Так 79,4 84,3
Ні 7,9 7,4
Важко відповісти 12,8 8,3


Коли, на Ваш погляд, Україна зможе вступити до ЄС?

Вересень–жовтень 2022 Липень 2023 Січень 2024
Упродовж 1–3 років 23,2 35,4 23,3
3–5 років 28,1 23,3 27,1
5–10 років 18,3 13,0 15,0
10–20 років 7,0 3,0 5,0
Ніколи 4,5 4,6 5,7
Важко відповісти 18,9 20,7 23,9