Звільнення Донбасу: чому Турчинов хоче скасувати АТО

15 червня 2017

Очевидно, що українське політичне керівництво дозріло до усвідомлення необхідності розробки стратегії звільнення окупованих територій — аж до запровадження воєнного стану.

Про це в коментарі "Слову і Ділу" сказав директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський, оцінюючи заяву секретаря Радбезу України Олександра Турчинова про необхідність завершити антитерористичну операцію і перейти до інших форматів захисту України.

"2015 року з'явилася стратегія розвитку сектору безпеки. Вже тоді говорилося, що цей документ необхідно розбити на дві частини — стратегію ведення тактичних бойових дій і стратегію розвитку на більш віддалену перспективу. Причому обидві частини повинні бути взаємопов'язані. Перша складова стратегії повинна бути початковим пунктом другої. Образно кажучи, зводити будинок з даху — безглуздо, тому зрозуміло, що стратегія гальмує сама себе", — вважає військовий експерт.

Фахівець припустив, що незабаром може відбутися засідання РНБО, на якому, можливо, якісь "карти" будуть відкриті.

"Насправді сьогоднішнє становище, коли всі наші сили і засоби перебувають у підпорядкуванні антитерористичного центру, а за фактом ми ведемо війну, — плачевна ситуація для України. Про це не раз говорилося, але нічого не робилося, щоб виправити ситуацію", — підкреслив він.

Тривалий час Київ постійно озирався на Захід, який твердив — "не провокувати РФ". Але й на Заході ситуація змінюється, судячи з поствиборчої риторики лідерів провідних держав. Напевне, до нашої влади прийшло розуміння того, що введення воєнного стану не буде оскаржуватися нашими західними партнерами.

"Давно можна було зрозуміти — Кремль, якщо захоче, сама знайде привід і створить умови для провокацій. З нашого боку просто стояти і боятися спровокувати агресора — безперспективне заняття. Ми не просто втратили, а самі віддавали ініціативу в руки супротивника", — констатував експерт.

"Не виключено, що в Україні може бути введено воєнний стан", — спрогнозував Микола Сунгуровський.


Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua