"Знову переодягнуться у форму бойовиків". Військові експерти описали НВ можливі сценарії нової атаки РФ на Донбасі

22 квітня 2021

Українські та західні військові експерти, яких опитав журнал НВ, вважають малоймовірними повномасштабні військові дії у зв’язку з концентрацією військ РФ. Однак вони описали кілька сценаріїв операції, яку може провести Кремль.


Перший з варіантів змалював Микола Сунгуровський, директор військових програм Центру Разумкова: Росія, посилаючись на «агресивні дії українських військових», на кшталт нещодавньої інформації про хлопчика, нібито вбитого на Донбасі українським безпілотником, заявляє про необхідність захистити жителів «республік», багато з яких отримали російські паспорти. І вводить додаткові «миротворчі» війська в ОРДЛО, починаючи наступ.

Оскільки Кремль усвідомлює досить високий рівень боєготовності українських військ і прагне уникнути втрат, операція має зайняти не більше ніж тиждень. Її мета — отримання контролю над усією територією Донецької й Луганської областей. Це може супроводжуватися локальними ударами росіян на кримському напрямку з метою виходу на дамбу, яка перекриває Північно-Кримський канал, вважає Сунгуровський.


Джерело:

Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua