Зброя з Німеччини Україні не світить: які підводні камені є в принципової позиції

08 лютого 2022

7 лютого високе німецьке представництво було в Києві. Візит міністерки закордонних справ відбувся на тлі не надто доброму, адже Росія не відводить свої війська від кордону з Україною, попри певні заяви з боку Кремля — цього не відбувається і продовжуються спільні з Білоруссю військові навчання. Там, недалеко від нашого кордону, танки і різноманітна артилерія, літаки літають і чуємо погрози з Білорусі.

У рамках візиту німецької делегації багато говорилось і про озброєння, і про те, що чекає на Росію, якщо вона наважиться на нове вторгнення в Україну. Німеччина заявила, що готова у разі нападу запровадити санкції проти Росії і сама зазнавати економічних збитків.

Допомагати зброєю Україні Німеччина не збирається. Причин для цього декілька, кажуть у центрі Разумкова. Перша — така політика офіційного Берліна, у зони конфлікту зброю вони не постачають, хоча бувають і винятки. Інший фактор — це російські гроші. Є такий термін "Шредеризація Європи". Шредер — це колишній канцлер Німеччини, який одразу після завершення каденції опинився на високій посаді в "Газпромі".

Аналітики наголошують, що сваритися з Німеччиною не варто — цього і хоче Росія.

"Нам не потрібно роздмухувати цю проблему й ускладнювати відносити Берліна та Києва. Зокрема, через те, що найближчим часом буде "нормандська зустріч". Саме у Берліні. І цей перемовний процес для нас важливий. З іншого боку ми повинні чітко розуміти, що допомога Німеччини не зводиться лише до зброї. Німеччина дуже активно допомагає Україні у фінансово-економічній галузі. Я сподіваюся на поступовий прогрес. З огляду і на те, що у нас є й інші канали постачання зброї", — пояснює фахівець із зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков.


Джерело:

Михайло Пашков

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки


Народився в 1958 р. в Рославлі Смоленської області.

Освіта:

  • Смоленський педагогічний інститут, факультет російської мови та літератури (1979);
  • Московський інститут молоді, факультет журналістики (1986);
  • Київський інститут політології і соціального управління (1991).
  • Кандидат філософських наук, автор понад 50 наукових праць.

Робота:

  • Протягом 1979–1989 р. працював на різних посадах у районних, обласних та республіканських газетах Росії та Молдови;
  • в 1991–1994 р. — в наукових закладах Національної академії наук України;
  • в 1994–1998 р. — на дипломатичній роботі в посольстві України в Російській Федерації;
  • з грудня 1999 р. — провідний експерт Центру Разумкова;
  • з лютого 2010 р. — директор міжнародних програм.

Має дипломатичний ранг першого секретаря. Остання посада в державних органах — головний консультант Аналітичної служби Апарату РНБО України; 

(044) 206-85-08

pashkov@razumkov.org.ua