"Залізний купол" як в Ізраїлі: чи стане він у пригоді на Донбасі та які в нас шанси його отримати

28 вересня 2021

Експерти оцінили, чи зміцнить система ППО обороноздатність країни


Директор військових програм "Центру Разумкова" Микола Сунгуровський пояснив у коментарі "Парламент.UA", що в цілому в Ізраїлі себе цей комплекс виправдав, але з одним застереженням.

Він призначений для стрільби по неманеврувальним цілям, тобто по некерованих ракетах, які запускаються з "Сектору Гази". І в цьому сенсі так, він дуже ефективний — до 90%, а це досить високо. Тобто, якби у нас насправді був конфлікт між Україною і "Л/ДНР", то в принципі так, цей комплекс міг би себе виправдати. Тому що в невизнаних республік немає авіації. Чекати звідти обстрілу якимись маневрувальними цілями в польотах авіації поки не варто", — запевняє експерт.

За його словами, двох батарей було б достатньо для оборони території операції Об’єднаних сил. Але "Залізний купол" повинен бути вбудований у загальну систему управління, прикриття і розвідки. Тобто, він має стати елементом великої системи, і лише тоді буде показувати свою ефективність. Якщо якихось елементів буде бракувати, його ефективність одразу знижуватиметься.

Микола Сунгуровський вважає, що "Залізний купол" не зможе стати системою протиповітряної оборони, спрямованою на протидію авіації. У такому випадку краще приглянутися до американської системи Patriot і на власні розробки.

Але, на жаль, власні розробки, якщо навіть вони і з'являться, то не скоро. У найближчі 7 років ми власних розробок у військах не отримаємо. А в цей час потрібно забезпечити повітряну оборону", — додав він.


Джерело:

Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua