З тим, що дипломатією конфлікт на Донбасі не вирішити, доведеться змиритися всім

16 березня 2017

Жодного «подарунку» Путіну в цьому немає. Закон про окуповані території — спроба усунути невизначеність.

Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський, оцінюючи позицію АП з приводу того, що закон про окуповані території відокремлює ОРДЛО від України, а це стане «подарунком» Путіну.

«Один із головних механізмів реалізації гібридної війни — це чіткість. Агресор знає, що робити, постраждала сторона — ні. Це шлях хоча б до встановлення рівноваги», — відзначив експерт.

«Ухвалити закон про окуповані території — абсолютно не означає, що ми їх віддаємо РФ. Це означає визнати те, що вони окуповані Росією. Ніде не йдеться про те, що вони приєднуються до РФ. Це вигадки, які чомусь виникають у наших чиновників. Є хороше правило в стратегічному підході: коли ставиш мету, не потрібно визначати шлях досягнення цієї мети, тобто відсікати альтернативи», — розмірковує Сунгуровський.
Тобто за допомогою дипломатії ми цей конфлікт вирішити в принципі не зможемо. І з цим доведеться погодитися всім, перш за все Президенту», — підкреслив експерт.

«Подарунок Путіну — це блокада Донбасу, але не визнання окупованих територій на законодавчому рівні. Ось зараз певна частина населення, яка живе на окупованих територіях, утримується за рахунок України. За це Путін дякує Україні, ось це справжній подарунок», — підкреслив він.

Зараз, уточнив експерт, якщо Україна відмовиться, то Росії доведеться утримувати це населення.
«Все це — навантаження на РФ», — зазначив він.

Змінити ситуацію, вважає військовий експерт, бояться олігархи, в яких урізаються схеми, та група чиновників, в юрисдикції яких перебуває вирішення цього конфлікту, адже це відповідальність, а значить, доведеться щось робити.

«Безвідносно, хороший закон чи поганий, сама ідея і сам закон мають бути. Це старий радянський спосіб — замість ідеї оскаржувати носія цієї ідеї. Для наших чиновників це вже звично», — резюмував Микола Сунгуровський.

Нагадаємо, на розгляд Верховної Ради подано законопроект про окуповані території авторства 28 народних депутатів (переважно від фракцій «Самопомочі» та «Батьківщини»).

Два роки тому Президент України Петро Порошенко запевнив, що не надаватиме спеціальних статусів окремим регіонам України.


Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua