Війна на Донбасі: чого чекати в 2019 році

27 грудня 2018

Однозначно, жоден формат на рішення конфлікту не здійснить впливу. У будь-якому форматі головна складова — позиція РФ, що діаметрально протилежна позиції України. Від формату це не залежить.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський, оцінюючи ймовірність завершення війни на Донбасі та реінтеграції територій.

«Усе залежить від того, чи буде пройдений, грубо кажучи, больовий поріг, який здійснюють санкції на РФ для того, щоб вона змінила свою позицію. Після цього можна говорити про якісь компроміси. Зараз будь-який компроміс радше на користь РФ», — зазначив Сунгуровський.

Свого часу йшлося про те, що у РФ є два пріоритети — національні інтереси та пошук компромісу на умовах першого пункту. Від цього підходу Путін не відійде, додав він.

«Чи можна чекати чогось після виборів? Це ключовий момент. Ставки на те, щоб провести своїх маріонеток до парламенту», — підкреслив експерт.

Дрібні капості РФ може влаштовувати напередодні виборів, щоб змусити політичні сили піти на поступки. Реінтеграція також залежатиме від виборів, уточнив він.

На його думку, зараз, що б не говорили про відсутність ресурсів і підтримки громадян в Україні, головне — це відсутність політичної волі.

Усе рухається навіть не на етапі розробки стратегій і планів, а на етапі їх реалізації. Якщо немає двигуна в цих стратегій і планів, то вони приречені на провал, пояснив він.

«Чи з'явиться політична воля, залежить від нас. Кого ми вважаємо носієм політичної волі. Ті плани, які будують і в АП, і в штабах Тимошенко, про те, що вже завтра ми зайдемо на територію й усе буде нормально, викликають запитання, чому сьогодні ненормально на всій іншій території України? Чому тут ми не можемо для себе це зробити? Якщо ми не можемо зробити для себе, то там тим більше. Тому виборцям потрібно не просто слухати обіцянки, але й оцінювати ситуацію», — резюмував Микола Сунгуровський.


Джерело:

Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua