Усім зрозуміло, як РФ відреагує на вимоги Молдови вивести війська із Придністров'я. Питання, як відреагує Захід

24 липня 2017

Росії важливо зберегти контроль над Придністров'ям для дестабілізації ситуації в регіоні, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" військовий експерт, директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.

Ухваливши декларацію з вимогою вивести російські війська із Придністров'я, парламент Молдови, найімовірніше, хоче використати у своїх інтересах погіршення відносин між Росією та західними країнами, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" військовий експерт, директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.

"Згідно з укладеними раніше договорами, російська сторона мала вивести із Придністров'я свої війська й озброєння. Але цього не зроблено. Чому Молдова саме зараз ухвалила цю декларацію? Можливо, вони хочуть скористатися нинішнім ставленням Заходу до Росії", — зазначив Сунгуровський.

Він акцентував на тому, що конституція Молдови забороняє дислокацію на території країни військових підрозділів інших держав.

"Згідно з конституцією Молдови, іноземні війська на її території перебувати не можуть. Тобто вони цілком мають право висувати такі вимоги. Усім зрозуміло, як РФ відреагує на вимоги Молдови вивести війська із Придністров'я. Питання, як відреагує Захід. Росії важливо зберегти контроль над Придністров'ям для дестабілізації ситуації в регіоні. Це стосується як Молдови, так і України", — наголосив Сунгуровський.

21 липня парламент Молдови ухвалив декларацію з вимогою вивести зі своєї території російські війська. Згідно з документом, перебування на території Молдови російських військ становить загрозу для суверенітету, цілісності та незалежності Республіки Молдова.

Придністров'я оголосило про суверенітет від Молдови в 1990 році, однак світова спільнота незалежності регіону не визнає. Автономії вимагала частина жителів цього регіону. У середині 90-х у Придністров'я офіційно був уведений контингент російських миротворчих сил.


Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua