Україна готує новий похід кораблів до Азовського моря. Свідома провокація?

21 грудня 2018

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський, оцінюючи інформацію про те, що Україна готує новий прохід військових кораблів через Керченську протоку до Азовського моря.

«Такими заходами Україна показує, що відстоює своє право на мирне використання акваторії Азовського моря. Те, що це необхідно робити й ми маємо захищати свій суверенітет, безперечно. Проте тут питання в іншому — українські політики намагаються використовувати будь-який спосіб для того, щоб підняти свій рейтинг», — зазначив Сунгуровський.

Він звернув увагу на те, що на кораблях будуть присутні представники ОБСЄ.

На його думку, це цілком нормальний крок, але ще краще було б, якби наші кораблі йшли в супроводі кораблів НАТО.

«У таких умовах РФ не ризикне вдаватися до агресивних дій. Радше навіть навпаки — Росія спробує викрутити ситуацію на свою користь. Наприклад, апелюючи до того, що цього разу Україна зробила все за правилами й ми пропустили кораблі, а минулого разу були порушення, тому їх і не пропустили», — підкреслив експерт.

Це політичні ігри, але нам потрібно захищатися й ставити Росію на місце, додав він.

Щодо впливу НАТО на ситуацію, то дуже багато політичних, юридичних і правових чинників, які грають роль. НАТО представляють більшість європейських країн, а в Європі не дуже сприятливий політичний клімат. Це позначається на ухваленні рішень в ЄС і НАТО, пояснив фахівець.

«Навряд чи НАТО піде на якісь силові дії», — уточнив фахівець.

Однак, на його переконання, РФ усе одно доведеться відповідати за свою агресію. В Сенаті США виступають за те, щоб провести операцію в Чорному морі із забезпечення безперешкодного проходу через Керченську протоку.

«Виходить, що все, що б не робила Росія, вона робить проти себе. Коли це стане зрозуміло керівництву РФ, невідомо. Але РФ зараз сама створила собі таку матрицю, з якої не може вибратися. Будь-яка спроба виходу з нєї свідчитиме про те, що вони просто брешуть. Це означає, що Путіну потрібно сказати всьому світу, що він брехав. Висновок — усе це жеврітиме доти, доки Путін залишатиметься на посаді», — резюмував Микола Сунгуровський.

Джерело:

Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua