У конфлікті навколо Нагірного Карабаху Росія хоче залишитися арбітром — експерт

09 жовтня 2020

Конфлікт навколо Нагірного Карабаху між Вірменією і Азербайджаном триває вже понад 30 років, але зараз він знову перейшов у активну фазу. Безпосередній вплив на перебіг бойових дій чинить Росія, адже вона постачає зброю обом сторонам конфлікту.

Про це розповів керівник програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Андрій Мельник в ефірі програми “На самом деле: мир” на телеканалі “Дом”.


“Росія, насправді, у досить делікатній ситуації опинилася. Москва є союзником Вірменії. При цьому вона успішно торгувала, поставляючи по обидві сторони конфлікту зброю. Основна кількість жертв, які були в 2016 році, — як раз від російської зброї, вогнеметних систем”, — зазначив Мельник.

Він також назвав таку співпрацю дивною, адже Росія поставляє зброю і противнику Вірменії, хоча офіційно підтримує цю країну.

“Крім того, там маса інших проблем. Це і ставлення Росії з Туреччиною. Це те, що Росія зараз загрузла в дуже багатьох конфліктах. Інтерес Росії в цьому конфлікті — залишатися “рішалою”. Довести, що без Росії нічого не станеться”, — додав експерт.

При цьому, на думку Мельника, якщо на території Нагірного Карабаху з’являться російські миротворці, це буде далеко не найкращим сценарієм розвитку подій.


Джерело:

Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk