"Путіну потрібна маленька перемога". Чи воюватиме Росія за воду для Криму?

02 травня 2021

Усе заради води для Криму? Це про масштабне перекидання військової техніки і підрозділів із Росії на окупований півострів. Чи можливо, що все це Путін робив лише для того, щоб вирішити водну проблему Криму? Або ж залякати зброєю і виторгувати воду у Києва, або тією ж зброєю пробити коридор на південь України, до району Каховського водосховища, щоб контролювати Північнокримський канал? Крим.Реалії поговорили з військовими експертами і політиками, і вони, дійсно, не відкидають такий сценарій. Наскільки реальним може бути російське вторгнення заради води? І якими можуть бути втрати російської армії?


Удар по півдню України заради вирішення проблеми води для окупованого півострова — не самоціль Кремля.

«Це одна з цілей. Я ще раз кажу, удар буде з декількох напрямків. Для того, щоб розчленувати нашу оборону, і для того, щоб не дати зосередити зусилля. Відрубати частини Луганської і Донецької областей і забезпечити воду в Крим. Тобто захоплення частини Херсонської області», — припускає директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.

Із Криму на південь України можуть висунутись танки.

«Це велика кількість танків, близько 230. Це повноцінне угруповання, грубо кажучи. Плюс — воно посилюється», — каже Микола Сунгуровський.


Джерело:

Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua