Прогноз негативний розведення сил на Донбасі

05 жовтня 2016

Утім, опитані DW експерти висловлюються скептично щодо можливості розведення сил та щодо того, що це у підсумку сприятиме урегулюванню конфлікту. "Прогноз негативний, з тієї причини, що українська сторона знову йде на поводу сепаратистів, російської сторони і частково західних партнерів, які переслідують власні інтереси", — зазначив у розмові з DW директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.

За його словами, представники "нормандської групи" намагаються "зробити вигляд", що насправді на Донбасі досягнуто якогось прогресу, а Росія робить вигляд, що здійснює крок, необхідний для зняття з неї західних санкцій. "І жодних контрзаходів української сторони тут не передбачено. Якщо подивитись текст цих домовленостей, то жодного слова в них немає щодо відповідальності сторін", — наголосив експерт, додавши, що без механізмів відповідальності немає жодних гарантій, що такі домовленості будуть виконуватись.


www.dw.com

Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua