План Путіна: експерт розповів про цілі Кремля та торги РФ із Трампом

10 лютого 2017

РФ ніколи не переслідує одного зайця. Ймовірно, в Кремлі склали великий та довготривалий план.

Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський, аналізуючи ймовірність ескалації на Донбасі.

«Зараз Росія переслідує три цілі. По-перше, це має внутрішньоросійське значення. За оцінками багатьох рейтингових агентств, мілітаризм в РФ спадає. Вже й «Крим не зовсім наш», та й війна на Донбасі не така вигідна, а ще й санкції б'ють», — розмірковує Сунгуровський.

Росії необхідно піднімати градус мілітаризму, а можливо це лише за рахунок ескалації на Донбасі.

По-друге, додав він, спроби РФ дестабілізувати ситуацію в Україні ніколи не припинялися й у найближчому майбутньому не припиняться.

Крім того, одне з ключових завдань РФ зараз, на його думку, — підібратися до Трампа.

«Таким чином РФ намагається переконати Трампа, що Європа, яка у вигляді «нормандської четвірки» займається Донбасом, ні на що не здатна, санкції не працюють, а «нас там узагалі немає», тому краще нам разом зайнятися Сирією, війною з ІДІЛ, взамін на що Путін пообіцяє свою допомогу. Ось ця коаліція може там спрацювати», — вважає експерт.

В такому разі, припускає він, Трамп отримає «солодку цукерку» у вигляді підтвердження своїх передвиборчих заяв, коли він оголосив «Ісламську державу» ворогом №1.

«За «солодку цукерку» Путін отримує Україну до сфери свого впливу та слабку Європу, з країнами якої буде розправлятися поодинці», — проаналізував ситуацію Микола Сунгуровський.


Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua